Přeskočit na obsah

Město zřídí sklad rezerv pro krizové situace

25. března 2020
Současná pandemie viru SARS-CoV-2 poukázala na problémy se zajištěním některých důležitých komodit, jako jsou například ochranné pomůcky pro zdravotníky a ostatní občany. Rada města Brna proto dnes souhlasila se záměrem vytvořit sklad hmotných rezerv.

„V posledních týdnech můžeme vidět, jak málo jsme na podobné krizové stavy připraveni. V celé republice je nedostatek ochranných pomůcek a těžce se shání i v zahraničí. Pro tyto a další mimořádné případy vytvoříme centrální sklad hmotných rezerv na brněnském výstavišti. Na starost jej bude mít Odbor obrany Magistrátu města Brna, který bude důležité komodity doplňovat dle aktuální situace na trhu. Ročně pro tyto účely vyčleníme 2 miliony korun. Zásoby bude možné využít na základě rozhodnutí bezpečnostní rady města Brna, a to i mimo období krizového stavu,“ upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V současné době má Odbor obrany MMB ve svém rozpočtu vyčleněno na opatření a nákupy prostředků k překonání krizového stravu 2,11 milionu korun. Výdaje potřebné k překonání epidemie koronaviru zcela jistě tuto částku překročí a budou po skončení nouzového stavu předloženy voleným orgánům města. „Zřízením skladu budeme potřebný materiál nakupovat centrálně, koncepčně prostřednictvím věcně příslušného odboru,“ doplnila Markéta Vaňková.

Ve skladu najdou místo například osobní ochranné prostředky, dezinfekční prostředky, lůžka, lůžkoviny a další komodity.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.