Přeskočit na obsah

Město zřídí sklad rezerv pro krizové situace

25. března 2020

Současná pandemie viru SARS-CoV-2 poukázala na problémy se zajištěním některých důležitých komodit, jako jsou například ochranné pomůcky pro zdravotníky a ostatní občany. Rada města Brna proto dnes souhlasila se záměrem vytvořit sklad hmotných rezerv.

„V posledních týdnech můžeme vidět, jak málo jsme na podobné krizové stavy připraveni. V celé republice je nedostatek ochranných pomůcek a těžce se shání i v zahraničí. Pro tyto a další mimořádné případy vytvoříme centrální sklad hmotných rezerv na brněnském výstavišti. Na starost jej bude mít Odbor obrany Magistrátu města Brna, který bude důležité komodity doplňovat dle aktuální situace na trhu. Ročně pro tyto účely vyčleníme 2 miliony korun. Zásoby bude možné využít na základě rozhodnutí bezpečnostní rady města Brna, a to i mimo období krizového stavu,“ upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V současné době má Odbor obrany MMB ve svém rozpočtu vyčleněno na opatření a nákupy prostředků k překonání krizového stravu 2,11 milionu korun. Výdaje potřebné k překonání epidemie koronaviru zcela jistě tuto částku překročí a budou po skončení nouzového stavu předloženy voleným orgánům města. „Zřízením skladu budeme potřebný materiál nakupovat centrálně, koncepčně prostřednictvím věcně příslušného odboru,“ doplnila Markéta Vaňková.

Ve skladu najdou místo například osobní ochranné prostředky, dezinfekční prostředky, lůžka, lůžkoviny a další komodity.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.