Přeskočit na obsah

Město zrestauruje keramické zábradlí v obchodním centru Zagreb

03. února 2021

Umělecké keramické zábradlí v obchodním centru Zagreb na Palackého ulici bude revitalizováno. Radní dnes na svém zasedání schválili smlouvu o dílo. Oprava vyjde na necelých 400 tisíc.

Odbor kultury Magistrátu města Brna zajišťuje údržbu, opravy a úpravy pomníků, památníků, pamětních desek a plastik, které jsou v majetku města a nejsou památkově chráněny.

„Z úrovně městské části Královo Pole jsme byli upozorněni na závažné poškození keramického zábradlí v nákupním centru Zagreb na Purkyňově ulici. Okolí místa bylo obehnáno páskou, neboť hrozilo, že se budou ze zábradlí uvolňovat další kusy,“ seznámil se situací náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

„Jedná se o zhruba 14 metrů dlouhé keramické zábradlí ukotvené do cihlové zídky, které je ve správě Odboru kultury MMB. Jednotlivé části zábradlí jsou místy uvolněny, dva kusy zábradlí byly z místa odvezeny, neboť se z celku odlomily. Proto jsme přistoupili k průzkumu trhu a následnému restaurování díla,“ vysvětlil radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Osloveny byly tři subjekty s odborností zaměřenou mj. na keramiku. Vítěznou nabídku v ceně 389 tisíc korun včetně DPH podal MgA. Josef Červinka.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.