Přeskočit na obsah

Město zrekonstruuje kanalizaci na Sportovní

14. srpna 2020

Město Brno zastoupené Brněnskými vodárnami a kanalizacemi vybralo projektanta rekonstrukce kanalizace na ulici Sportovní. Tím je společnost JV PROJEKT VH, s. r. o. Za úkol má jak vypracování projektové dokumentace pro vydání stavebního povolení, tak autorský dozor v průběhu realizace stavby. Za to jí město vyplatí 1 959 tis. Kč bez DPH.

V ulici Sportovní, v úseku mezi ulicemi Pionýrská a Reissigova, bude provedena rekonstrukce kmenové stoky C. Její součástí je rovněž rekonstrukce 12 revizních šachet. Celkové náklady činí 73 680 tis. Kč.

„Naším cílem je zlepšení nevyhovujícího stavu odvádění splaškových vod v celém území odkanalizovaném prostřednictvím kmenové stoky C. Stavba bude realizována bezvýkopovou technologií bez výrazných zásahů do komunikačních ploch. Výjimkou jsou stávající kanalizační šachty, které budou v rámci stavby rekonstruovány a současně budou některé z nich sloužit k přístupu do vnitřního prostoru kanalizační stoky,“ uvedl radní města Brna pro oblast investic David Grund.    

Kompletní projektová dokumentace by měla být dokončena do 11 měsíců ode dne uzavření smlouvy o dílo.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.