Přeskočit na obsah

Město zrekonstruuje kanalizaci na Sportovní

14. srpna 2020
Město Brno zastoupené Brněnskými vodárnami a kanalizacemi vybralo projektanta rekonstrukce kanalizace na ulici Sportovní. Tím je společnost JV PROJEKT VH, s. r. o. Za úkol má jak vypracování projektové dokumentace pro vydání stavebního povolení, tak autorský dozor v průběhu realizace stavby. Za to jí město vyplatí 1 959 tis. Kč bez DPH.

V ulici Sportovní, v úseku mezi ulicemi Pionýrská a Reissigova, bude provedena rekonstrukce kmenové stoky C. Její součástí je rovněž rekonstrukce 12 revizních šachet. Celkové náklady činí 73 680 tis. Kč.

„Naším cílem je zlepšení nevyhovujícího stavu odvádění splaškových vod v celém území odkanalizovaném prostřednictvím kmenové stoky C. Stavba bude realizována bezvýkopovou technologií bez výrazných zásahů do komunikačních ploch. Výjimkou jsou stávající kanalizační šachty, které budou v rámci stavby rekonstruovány a současně budou některé z nich sloužit k přístupu do vnitřního prostoru kanalizační stoky,“ uvedl radní města Brna pro oblast investic David Grund.    

Kompletní projektová dokumentace by měla být dokončena do 11 měsíců ode dne uzavření smlouvy o dílo.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.