Přeskočit na obsah

Město zpracuje investiční záměr na vybudování kanalizace v městské části Brno-jih

29. ledna 2021

Souhlas se zpracováním investičního záměru na vybudování nové kanalizace v lokalitě Brno-jih udělili ve středu brněnští radní. Otevřeli tím cestu k vypracování záměru, na jehož základě v budoucnu vznikne nová splašková a dešťová kanalizace v lokalitě Moravanské lány, od Moravanské po Přízřenice. V uvedených lokalitách není v současné době zajištěn funkční kanalizační systém pro odvádění dešťových a splaškových vod.

„Nově vybudovaná splašková kanalizace bude podle plánů napojena na stávající kanalizaci v ulici Modřické v Přízřenicích. Dešťová kanalizace bude ústit do Přízřenického náhonu. Vybudování chybějící kanalizace se týká dvou lokalit, kde jsou v současné době připravovány projekty na výstavbu obytných domů. První z nich se nachází na západ od ulice Vídeňské v oblasti vymezené ulicemi Moravanské lány, Novomoravanská a Moravanská.  Druhá je na východ od Vídeňské v okolí ulice Moravanská až po Přízřenice. Očekáváme, že náklady by se mohly vyšplhat na přibližně 300 milionů korun. V plánu je i odkanalizování ulice Modřické, což bude navazující investiční záměr,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.

Trasa obou kanalizací by podle předpokladů vedla souběžně od ulice Moravanské lány, pod komunikací v ulici Vídeňské, pod železniční tratí až po ulici Modřickou s napojením splaškové kanalizace do rekonstruované splaškové kanalizace v ulici Modřické a napojením dešťové kanalizace do Přízřenického náhonu.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.