Přeskočit na obsah

Město zpracuje investiční záměr na vybudování kanalizace v městské části Brno-jih

29. ledna 2021
Souhlas se zpracováním investičního záměru na vybudování nové kanalizace v lokalitě Brno-jih udělili ve středu brněnští radní. Otevřeli tím cestu k vypracování záměru, na jehož základě v budoucnu vznikne nová splašková a dešťová kanalizace v lokalitě Moravanské lány, od Moravanské po Přízřenice. V uvedených lokalitách není v současné době zajištěn funkční kanalizační systém pro odvádění dešťových a splaškových vod.

„Nově vybudovaná splašková kanalizace bude podle plánů napojena na stávající kanalizaci v ulici Modřické v Přízřenicích. Dešťová kanalizace bude ústit do Přízřenického náhonu. Vybudování chybějící kanalizace se týká dvou lokalit, kde jsou v současné době připravovány projekty na výstavbu obytných domů. První z nich se nachází na západ od ulice Vídeňské v oblasti vymezené ulicemi Moravanské lány, Novomoravanská a Moravanská.  Druhá je na východ od Vídeňské v okolí ulice Moravanská až po Přízřenice. Očekáváme, že náklady by se mohly vyšplhat na přibližně 300 milionů korun. V plánu je i odkanalizování ulice Modřické, což bude navazující investiční záměr,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.

Trasa obou kanalizací by podle předpokladů vedla souběžně od ulice Moravanské lány, pod komunikací v ulici Vídeňské, pod železniční tratí až po ulici Modřickou s napojením splaškové kanalizace do rekonstruované splaškové kanalizace v ulici Modřické a napojením dešťové kanalizace do Přízřenického náhonu.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.