Přeskočit na obsah

Město zpracuje investiční záměr na páteřní cyklotrasy do jihovýchodní části Brna

04. března 2020
Souhlas se zpracováním investičního záměru na vybudování dvou úseků stezky pro pěší a cyklisty vyjádřili dnes brněnští radní na svém zasedání. Plánované stezky propojí ulice Pod Sídlištěm s Podstránskou a Olomouckou s Nezamyslovou. Investice je součástí výstavby páteřních cyklotras, které vedou do jihovýchodní části města.

„Technická studie, z nichž vychází žádost o souhlas Rady města Brna se zpracováním investičního záměru, řeší páteřní cyklistické trasy, které mají za cíl propojit oblast Šlapanicka přes Slatinu a Pozořicka přes Líšeň se středem města. Navrhované trasy v jednotlivých úsecích je z části možné řešit změnou dopravního řešení, zčásti jako postupné investice do dopravní infrastruktury,“ přiblížila primátorka města Markéta Vaňková.

Nyní je napojení cyklistické dopravy na městskou část Brno-Slatina řešeno vodorovným značením v úseku ulice Olomoucká od křížení s Ostravskou. „Zejména intenzita automobilové dopravy a zhoršené podmínky pro překonání zmíněné křižovatky ztěžují bezpečný a pohodlný pohyb cyklistů. Jejich bezpečnost je přitom pro nás klíčová,“ doplnila Markéta Vaňková.

Investiční záměr na cyklostezku propojující ulice Pod Sídlištěm a Podstránská počítá s trasou dlouhou přibližně 830 metrů. „Pravděpodobná trasa začíná na východním konci ulice Pod Sídlištěm, poté překoná tramvajovou trať a povede podél jejího jižního okraje ve směru k ulici Podstránská. V této oblasti se Ředitelství silnic a dálnic chystá vybudovat mimoúrovňové křížení Ostravská radiála a s ním související přeložku tramvajové tratě. Proto máme s ŘSD dohodu, na jejímž základě v projektové dokumentaci upřesní možné vedení trasy cyklostezky. Orientační cena je 7 milionů 700 tisíc korun včetně DPH,“ popsal radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Druhý investiční záměr počítá se stezkou vedoucí od zastávky MHD Životského přes zatravněný prostor mezi čerpací stanicí pohonných hmot, okolní zástavbou a ulicemi Olomoucká a Ostravská. „Vyústí pak na slepé části komunikace, která vede od ulice Nezamyslova. Celková délka cyklostezky je přibližně 600 metrů, odhadovaná investice je 7,5 milionu korun včetně DPH,“ dodal Petr Kratochvíl.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.