Přeskočit na obsah

Město zpracuje investiční záměr na nové chodníky v Hviezdoslavově ulici

10. března 2021

Nová souvislá městská zástavba na severní straně ulice Hviezdoslavovy ve Slatině není spojena s městem žádným souvislým chodníkem. Tato nekomfortní situace by se mohla brzy změnit. Rada města Brna dnes totiž schválila zpracování investičního záměru na nové chodníky v Hviezdoslavově.

„Ulice Hviezdoslavova je značně frekventovaná komunikace, kterou projede denně velké množství aut. Pro pěší neexistuje vhodná alternativní spojnice, chodci musí místy využívat i nezpevněné krajnice vozovky, což je nebezpečné. Naším cílem je změnit to tak, aby se zde lidé mohli bezpečně pohybovat. Pěších zde totiž stále přibývá nejen v souvislosti s novou městskou zástavbou,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nový souvislý chodník by podle plánu měl využít některé stávající zpevněné plochy. Celkem se jedná o 870 metrů. Nové úseky chodníku budou z betonové zámkové dlažby, návrh řeší také odvodnění a umístění veřejného osvětlení. „Po obou stranách chodníku bude v šířce 0,5–1,5 metru obnovena travní zeleň. Nově zde bude 25 sloupů veřejného osvětlení. Odhadovaná výše investice je 5 450 000 korun včetně DPH. Tato částka zahrnuje jak stavební práce na komunikaci a obnovu zeleně, tak opravy stávajících dlažeb, přípravné a projektové práce. V této fázi se jedná o orientační částku,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.