Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské - Tiskový servis

Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

  • 28. září 2022
  • 1 minuta čtení
  • Anna Dudková

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Ta pomohou s parkováním nejen místním obyvatelům, ale také lidem, kteří pracují v přilehlých administrativních budovách, studentům nedalekých fakult vysokých škol a návštěvníkům obchodů. Venkovní parkoviště bude sloužit zejména návštěvníkům a uživatelům okolních objektů. Fungovat bude v režimu rezidentního parkování, kde bude patřit do návštěvnické zóny B. Stání je zde tedy v pracovní dny zpoplatněno částkou 30 korun za hodinu. Parkoviště bude disponovat kapacitou 202 míst. Asfaltová plocha bude doplněná zelení a dřevinami.

Parkovací dům je navržen jako železobetonová monolitická stavba. Bude mít dvě části s rozdílnou funkcí. V jedné budou hromadné garáže. Ty budou mít 2 podzemní a 4 nadzemní. Veřejné vybavenosti pak bude sloužit druhá část s jedním podzemním a 3 nadzemními podlažími. Celkem bude v parkovacím domě 411 míst. Na střeše vznikne i prostor pro 42 vozidel na LPG/CNG.

Součástí parkovacího domu je trafostanice, která umožní instalovat dobíjecí stanice pro elektromobily. Brněnští radní na svém zasedání vybrali zhotovitele. Stavět bude společnost STRABAG s nabídkovou cenou 374 136 078 korun bez DPH.

Další články z rubriky