Přeskočit na obsah

Město získalo čas na zajištění financování atletické haly

26. srpna 2020

Práce na přípravě atletické haly v bohunickém kampusu budou dočasně přerušeny. Projekt za více než 800 milionů korun nemá zatím zajištěné financování pro celou stavební část. Vedle domluvené stamilionové injekce od Jihomoravského kraje chce vyjednat i podporu od státu. Po dvouměsíčním přerušení, které umožňovala smlouva, schválila Rada města Brna dodatek, jenž umožňuje bez hrozby navýšení nákladů přerušit práce na dalších 6 měsíců.

 

„Předchozí dva měsíce jsme využili k jednáním, jejichž cílem bylo zajistit financování pro stavbu, kterou vnímám jako významnou pro brněnský i krajský sport. Bohužel se nám nepodařilo najít zatím lepší východisko. U stavby za stovky milionů není možné, aby většinu nákladů financovalo pouze město. Budeme proto nadále jednat se státem a dalšími stranami a hledat další možnosti. Nyní na to máme dalších několik měsíců času,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková.

 

Původní smlouva umožňovala bez rizika významného zvýšení nákladů přerušit práce na dva měsíce. Toho město využilo v červnu. Ve stejný měsíc hala získala také stavební povolení. „Celkem vyjde nová atletická hala na více než 800 milionů korun. Už nyní jsou hotové práce za více než 14 milionů korun. Každý měsíc přerušení nás vyjde na 42 000 korun. Podařilo se nám vyjednat výrazně nižší částku, než jaká byla v původním návrhu. Projekt vnímáme jako významnou a potřebnou investici, současný dodatek ke smlouvě tak znamená, že máme prostor na další konstruktivní jednání například s Národní sportovní agenturou. Plánujeme v nadcházejících měsících intenzivně pracovat na tom, abychom měli co nejdříve vyřešené financování a mohli začít stavět,“ ujistil radní pro oblast investic David Grund.  Podle dodatku ke smlouvě musí zahájit práce do tří měsíců od chvíle, kdy město vydá pokyn k jejich pokračování.

 

Parametry atletické haly v Bohunicích splňují požadavky pro konání mezinárodních soutěží. „Kromě trénování v zimním období a konání velkých sportovních události by sportoviště mělo sloužit i studentům Masarykovy univerzity, nejrůznějším sportovním klubům a veřejnosti,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

 

Mgr. Anna Dudková

Magistrát města Brna

Tiskové středisko

tel.: +420 542 172 272

mobil: +420 770 179 563

e-mail: dudkova.anna@brno.cz

 

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.