Město získalo čas na zajištění financování atletické haly - Tiskový servis

Město získalo čas na zajištění financování atletické haly

  • 26. srpna 2020
  • 2 minuty čtení

Práce na přípravě atletické haly v bohunickém kampusu budou dočasně přerušeny. Projekt za více než 800 milionů korun nemá zatím zajištěné financování pro celou stavební část. Vedle domluvené stamilionové injekce od Jihomoravského kraje chce vyjednat i podporu od státu. Po dvouměsíčním přerušení, které umožňovala smlouva, schválila Rada města Brna dodatek, jenž umožňuje bez hrozby navýšení nákladů přerušit práce na dalších 6 měsíců.

 

„Předchozí dva měsíce jsme využili k jednáním, jejichž cílem bylo zajistit financování pro stavbu, kterou vnímám jako významnou pro brněnský i krajský sport. Bohužel se nám nepodařilo najít zatím lepší východisko. U stavby za stovky milionů není možné, aby většinu nákladů financovalo pouze město. Budeme proto nadále jednat se státem a dalšími stranami a hledat další možnosti. Nyní na to máme dalších několik měsíců času,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková.

 

Původní smlouva umožňovala bez rizika významného zvýšení nákladů přerušit práce na dva měsíce. Toho město využilo v červnu. Ve stejný měsíc hala získala také stavební povolení. „Celkem vyjde nová atletická hala na více než 800 milionů korun. Už nyní jsou hotové práce za více než 14 milionů korun. Každý měsíc přerušení nás vyjde na 42 000 korun. Podařilo se nám vyjednat výrazně nižší částku, než jaká byla v původním návrhu. Projekt vnímáme jako významnou a potřebnou investici, současný dodatek ke smlouvě tak znamená, že máme prostor na další konstruktivní jednání například s Národní sportovní agenturou. Plánujeme v nadcházejících měsících intenzivně pracovat na tom, abychom měli co nejdříve vyřešené financování a mohli začít stavět,“ ujistil radní pro oblast investic David Grund.  Podle dodatku ke smlouvě musí zahájit práce do tří měsíců od chvíle, kdy město vydá pokyn k jejich pokračování.

 

Parametry atletické haly v Bohunicích splňují požadavky pro konání mezinárodních soutěží. „Kromě trénování v zimním období a konání velkých sportovních události by sportoviště mělo sloužit i studentům Masarykovy univerzity, nejrůznějším sportovním klubům a veřejnosti,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

 

Mgr. Anna Dudková

Magistrát města Brna

Tiskové středisko

tel.: +420 542 172 272

mobil: +420 770 179 563

e-mail: dudkova.anna@brno.cz

 

Brno 26. 8. 2020

Další články z rubriky