Přeskočit na obsah

Město zakoupí hasičům nový dopravní automobil za téměř 1,4 milionu korun

07. dubna 2021

Dopravní automobil značky Peugeot Boxer Minibus bude využíván k přepravě hasičů a také technických a věcných prostředků, které nejsou umístěny v hasičských vozidlech, na místo zásahu.

Brněnští radní dnes vybrali dodavatele nového dopravního automobilu s příslušenstvím pro hasiče. „Ten dodá firma MKZ, spol. s r. o., jejíž nabídková cena 1 375 503,80 korun včetně DPH byla mezi nabídkami účastníků výběrového řízení nejnižší. Automobil s celkovou hmotností do 3 500 kg je určen pro městský provoz a bude k dispozici nejpozději do poloviny prosince letošního roku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nákup je realizován v souladu s Koncepcí podpory požární ochrany a ochrany obyvatelstva ve městě Brně, schválenou Zastupitelstvem města Brna v říjnu 2016 a aktualizovanou v listopadu 2019.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.