Přeskočit na obsah

Město zajistilo krizové ubytování pro prchající matky s dětmi z Ukrajiny

02. března 2022
V rámci pomoci lidem prchajícím z válkou sužované Ukrajiny dnes brněnští radní schválili nájemní smlouvu se společností vlastnící hotel Myslivna. Díky tomu najde střechu nad hlavou až 250 uprchlíků.

„Od začátku ruské invaze na Ukrajinu intenzivně řešíme otázky spojené s příchodem lidí prchajících z válečných oblastí. Pro akutní přechodné bydlení jsou nyní nejvhodnější objekty s možností ubytování většího počtu lidí. Již od víkendu jsme jednali s majiteli hotelu Myslivna o možnostech využití tohoto zařízení pro ubytování lidí z Ukrajiny. Na dnešním zasedání Rady města Brna jsme formálně schválili nájemní smlouvu, a to prozatím do konce letošního dubna,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Ve výše jmenovaném hotelu je již ubytováno šest desítek lidí, především matky s dětmi. Výhodou hotelu je, že je zde zajištěno stravování a praní. Měsíční nájemné za užívání předmětu nájmu dle této smlouvy činí maximálně 1 milion korun bez DPH. Samostatně pak bude fakturováno stravování, a to dle počtu ubytovaných osob. 

„Nyní jednáme ve spolupráci s Odborem sociální péče i o tom, kdo další bude v hotelu ubytován. Všichni příchozí samozřejmě projdou přijímacím procesem na brněnském výstavišti, kde si vyřídí vše potřebné. Pokud by byl objekt přeřazen do krajského nebo státního krizového ubytování, tak by jeho provoz financovala odpovědná instituce,“ doplnila Markéta Vaňková. 

 Bc. Filip Poňuchálektiskový mluvčítel.: +420 542 172 162mobil: +420 773 785 318e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.