Přeskočit na obsah

Město zajistilo krizové ubytování pro prchající matky s dětmi z Ukrajiny

02. března 2022

V rámci pomoci lidem prchajícím z válkou sužované Ukrajiny dnes brněnští radní schválili nájemní smlouvu se společností vlastnící hotel Myslivna. Díky tomu najde střechu nad hlavou až 250 uprchlíků.

„Od začátku ruské invaze na Ukrajinu intenzivně řešíme otázky spojené s příchodem lidí prchajících z válečných oblastí. Pro akutní přechodné bydlení jsou nyní nejvhodnější objekty s možností ubytování většího počtu lidí. Již od víkendu jsme jednali s majiteli hotelu Myslivna o možnostech využití tohoto zařízení pro ubytování lidí z Ukrajiny. Na dnešním zasedání Rady města Brna jsme formálně schválili nájemní smlouvu, a to prozatím do konce letošního dubna,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Ve výše jmenovaném hotelu je již ubytováno šest desítek lidí, především matky s dětmi. Výhodou hotelu je, že je zde zajištěno stravování a praní. Měsíční nájemné za užívání předmětu nájmu dle této smlouvy činí maximálně 1 milion korun bez DPH. Samostatně pak bude fakturováno stravování, a to dle počtu ubytovaných osob. 

„Nyní jednáme ve spolupráci s Odborem sociální péče i o tom, kdo další bude v hotelu ubytován. Všichni příchozí samozřejmě projdou přijímacím procesem na brněnském výstavišti, kde si vyřídí vše potřebné. Pokud by byl objekt přeřazen do krajského nebo státního krizového ubytování, tak by jeho provoz financovala odpovědná instituce,“ doplnila Markéta Vaňková. 

 Bc. Filip Poňuchálektiskový mluvčítel.: +420 542 172 162mobil: +420 773 785 318e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.