Přeskočit na obsah

Město zajistilo krizové ubytování pro prchající matky s dětmi z Ukrajiny

02. března 2022
V rámci pomoci lidem prchajícím z válkou sužované Ukrajiny dnes brněnští radní schválili nájemní smlouvu se společností vlastnící hotel Myslivna. Díky tomu najde střechu nad hlavou až 250 uprchlíků.

„Od začátku ruské invaze na Ukrajinu intenzivně řešíme otázky spojené s příchodem lidí prchajících z válečných oblastí. Pro akutní přechodné bydlení jsou nyní nejvhodnější objekty s možností ubytování většího počtu lidí. Již od víkendu jsme jednali s majiteli hotelu Myslivna o možnostech využití tohoto zařízení pro ubytování lidí z Ukrajiny. Na dnešním zasedání Rady města Brna jsme formálně schválili nájemní smlouvu, a to prozatím do konce letošního dubna,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Ve výše jmenovaném hotelu je již ubytováno šest desítek lidí, především matky s dětmi. Výhodou hotelu je, že je zde zajištěno stravování a praní. Měsíční nájemné za užívání předmětu nájmu dle této smlouvy činí maximálně 1 milion korun bez DPH. Samostatně pak bude fakturováno stravování, a to dle počtu ubytovaných osob. 

„Nyní jednáme ve spolupráci s Odborem sociální péče i o tom, kdo další bude v hotelu ubytován. Všichni příchozí samozřejmě projdou přijímacím procesem na brněnském výstavišti, kde si vyřídí vše potřebné. Pokud by byl objekt přeřazen do krajského nebo státního krizového ubytování, tak by jeho provoz financovala odpovědná instituce,“ doplnila Markéta Vaňková. 

 Bc. Filip Poňuchálektiskový mluvčítel.: +420 542 172 162mobil: +420 773 785 318e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.