Město za výhodnou cenu koupilo energii z obnovitelných zdrojů pro Veřejnou zeleň - Tiskový servis

Město za výhodnou cenu koupilo energii z obnovitelných zdrojů pro Veřejnou zeleň

  • 26. srpna 2020
  • 1 minuta čtení

Vzhledem k tomu, že se Brno zavázalo ke snižování emisí skleníkových plynů, bude postupně přecházet na využívání energie z obnovitelných zdrojů. První městskou organizací, která bude tento druh energie čerpat, je Veřejná zeleň města Brna.

Dodávku energie z obnovitelných zdrojů prokazuje dodavatel zpětně certifikátem. Vzhledem ke zvýšené administrativě související s pořízením certifikátu je zelená energie vždy dražší než energie vyrobená z neobnovitelných zdrojů.

Brnu se podařilo na energetické burze PXE nakoupit pro Veřejnou zeleň města Brna na rok 2021 energii z obnovitelných zdrojů pouze o 1,5 % dráž, než je cena energie z neobnovitelných zdrojů zafixovaná pro ostatní odběratele na základě centrálního nákupu. To je zanedbatelný rozdíl a pro město velký úspěch,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Město zajišťuje energii nejen pro sebe, ale i pro 112 sdružených odběratelů. Těmi jsou městské části, příspěvkové organizace, městské obchodní společnosti a Městská policie Brno. Do budoucna je v plánu rozšíření počtu odběratelů využívajících zelenou energii.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Brno 26. 8. 2020

Další články z rubriky