Přeskočit na obsah

Město za výhodnou cenu koupilo energii z obnovitelných zdrojů pro Veřejnou zeleň

26. srpna 2020

Vzhledem k tomu, že se Brno zavázalo ke snižování emisí skleníkových plynů, bude postupně přecházet na využívání energie z obnovitelných zdrojů. První městskou organizací, která bude tento druh energie čerpat, je Veřejná zeleň města Brna.

Dodávku energie z obnovitelných zdrojů prokazuje dodavatel zpětně certifikátem. Vzhledem ke zvýšené administrativě související s pořízením certifikátu je zelená energie vždy dražší než energie vyrobená z neobnovitelných zdrojů.

Brnu se podařilo na energetické burze PXE nakoupit pro Veřejnou zeleň města Brna na rok 2021 energii z obnovitelných zdrojů pouze o 1,5 % dráž, než je cena energie z neobnovitelných zdrojů zafixovaná pro ostatní odběratele na základě centrálního nákupu. To je zanedbatelný rozdíl a pro město velký úspěch,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Město zajišťuje energii nejen pro sebe, ale i pro 112 sdružených odběratelů. Těmi jsou městské části, příspěvkové organizace, městské obchodní společnosti a Městská policie Brno. Do budoucna je v plánu rozšíření počtu odběratelů využívajících zelenou energii.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.