Přeskočit na obsah

Město vyzývá kampaní k trpělivosti a dodržování pravidel

29. dubna 2020

V celé České republice se postupně rozvolňují vládní nařízení, která byla přijata v souvislosti se šířením koronaviru. Při této příležitosti spouští město Brno kampaň, ve které poděkuje za dodržování pravidel doposud, ale také do budoucna. Nebude chybět projekce na hrad Špilberk či koncerty filharmonie.

„Vnímám pozitivně postupné uvolňování nařízení v souvislosti s koronavirem. Chci proto poděkovat všem lidem za dodržování pravidel. Věřím, že tato doba nás naučila větší zodpovědnosti, a budu velmi ráda, pokud si z ní všichni vezmeme ponaučení. I nadále bychom měli dodržovat hygienické a bezpečnostní návyky, jako je pravidelné mytí rukou či vyhýbání se lidem, pakliže se sami necítíme zdravotně zcela v pořádku. Trpělivost a opatrnost jsou pro tuto chvíli správnou cestou,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Jednou z nejviditelnějších součástí kampaně budou projekce na hrad Špilberk. Ty začnou ve čtvrtek ve 21 hodin a potrvají do půlnoci. Opakovat se pak budou každý večer po dobu následujícího týdne. Zajišťuje je firma Spectrum Production ve spolupráci s Národním divadlem Brno a hradem Špilberkem.

„Projekce budou viditelné z Mendlova náměstí a Údolní ulice. Skrze animace poděkujeme nejen všem, kteří nosí roušky, ale i zdravotníkům, hasičům, policistům, pečovatelům, dobrovolníkům, řidičům, doručovatelům i prodavačům. Věřím, že jsme díky dodržování vládních nařízení na dobré cestě, ale nesmíme nyní polevit,“ přiblížila zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

V květnu se ke kampani připojí Filharmonie Brno se svými koncerty. V pátek 8. května se lidé mohou těšit na přenos z věže Staré radnice, kde pětice dechových hudebníků zahraje i hymnu. Symbolicky tak dojde i k připomenutí 75. výročí od konce druhé světové války. Hrát se začne v 19 hodin.     
V pondělí 25. května ve stejný čas pak hudebníci odehrají koncert ze střechy tržnice na Zelném trhu. Po celý den bude na Zelném trhu nainstalována obrazovka, na které budou přenášena videa a poté samotný online přenos. Ten bude u obou koncertů dostupný také na sociálních sítích města a filharmonie.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.