Přeskočit na obsah

Město vypracovalo odpovědi na dotazy Evropské komise k multifunkční hale

27. ledna 2021
V loňském roce zaslali zástupci města Evropské komisi tzv. prenotifikaci k udělení dotace na vybudování multifunkční haly v areálu výstaviště. Na jejím základě přišly ze strany Evropské komise dotazy, které je nutné pro zdárné získání dotace zodpovědět a požadované informace upřesnit. Rada města dnes odsouhlasila znění odpovědí, které město Evropské komisi zašle. Celkem bylo nutné zodpovědět devět otázek zaměřených na budoucí využití, potřebnost či financování haly.

„Než budeme žádat o evropské dotace na projekt, je nutné si v rámci prenotifikací s Evropskou komisí vyjasnit některé věci. Díky tomu budeme moci doladit případné nedostatky a zvyšuje se tak šance na úspěch dotační žádosti. Ohledně financování stále probíhají jednání. Projekt si vyžádá více než miliardovou investici. Byli bychom rádi, kdyby nám s financováním pomohl například i Jihomoravský kraj nebo stát,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Evropská komise městu zaslala celkem devět doplňujících dotazů. Radní dnes odsouhlasili znění odpovědí. „Otázky se týkaly například toho, zda plánujeme pořádat zcela nové akce, nebo do haly přesuneme ty, které se v současnosti konají na jiných místech. Dotazy padly i na zamýšlené nájemné pro sportovní a další organizace, na možné dopady projektu na ostatní haly v kraji nebo třeba kdo by se podle očekávání měl spolupodílet na financování vzniku haly. Věřím, že se nám všechny podařilo zodpovědět tak, aby bylo možné získat spolufinancování ze strany Evropské unie,“ doplnil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Multifunkční hala by podle plánů měla vyrůst v areálu brněnského výstaviště. Sloužit by měla sportovním i kulturním akcím. V současnosti se jedná o jeden z největších strategických projektů města. S vybudováním haly se pojí také řada změn v dopravě. Cílem města je stihnout stavbu tak, aby bylo možné v nové aréně pořádat hokejové mistrovství světa v roce 2024.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.