Přeskočit na obsah

Město vypracovalo odpovědi na dotazy Evropské komise k multifunkční hale

27. ledna 2021

V loňském roce zaslali zástupci města Evropské komisi tzv. prenotifikaci k udělení dotace na vybudování multifunkční haly v areálu výstaviště. Na jejím základě přišly ze strany Evropské komise dotazy, které je nutné pro zdárné získání dotace zodpovědět a požadované informace upřesnit. Rada města dnes odsouhlasila znění odpovědí, které město Evropské komisi zašle. Celkem bylo nutné zodpovědět devět otázek zaměřených na budoucí využití, potřebnost či financování haly.

„Než budeme žádat o evropské dotace na projekt, je nutné si v rámci prenotifikací s Evropskou komisí vyjasnit některé věci. Díky tomu budeme moci doladit případné nedostatky a zvyšuje se tak šance na úspěch dotační žádosti. Ohledně financování stále probíhají jednání. Projekt si vyžádá více než miliardovou investici. Byli bychom rádi, kdyby nám s financováním pomohl například i Jihomoravský kraj nebo stát,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Evropská komise městu zaslala celkem devět doplňujících dotazů. Radní dnes odsouhlasili znění odpovědí. „Otázky se týkaly například toho, zda plánujeme pořádat zcela nové akce, nebo do haly přesuneme ty, které se v současnosti konají na jiných místech. Dotazy padly i na zamýšlené nájemné pro sportovní a další organizace, na možné dopady projektu na ostatní haly v kraji nebo třeba kdo by se podle očekávání měl spolupodílet na financování vzniku haly. Věřím, že se nám všechny podařilo zodpovědět tak, aby bylo možné získat spolufinancování ze strany Evropské unie,“ doplnil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Multifunkční hala by podle plánů měla vyrůst v areálu brněnského výstaviště. Sloužit by měla sportovním i kulturním akcím. V současnosti se jedná o jeden z největších strategických projektů města. S vybudováním haly se pojí také řada změn v dopravě. Cílem města je stihnout stavbu tak, aby bylo možné v nové aréně pořádat hokejové mistrovství světa v roce 2024.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.