Přeskočit na obsah

Město vybralo zhotovitele rekonstrukce vodovodu u Semilassa, další práce v oblasti budou navazovat

03. března 2021
Rada města Brna dnes vybrala, kdo zajistí drobnou rekonstrukci vodovodu na Palackého třídě v Brně. S nabídkovou cenou 8 199 113 korun bez DPH vybrala komise společnost Dopravní stavby Brno. V oblasti se už nyní pracuje na rekonstrukci kanalizace a práce jsou koordinovány s chystanou opravou tramvajové trati v tzv. trianglu Semilasso. Přibližně od poloviny března bude v oblasti uzavírka. Veškeré práce by měly být hotové do konce letošního srpna.

„Na Palackého třídě v oblasti trianglu Semilasso v současné době provádíme opravu kanalizace za řádově 17 milionů korun. Od 15. března bude zahájena rekonstrukce vodovodu, jehož termín dokončení je stanoven nejpozději na 4. srpna 2021. Pro tuto stavbu jsme dnes vybrali zhotovitele – společnost Dopravní stavby Brno. Obě tyto stavby jsou v koordinaci s rekonstrukcí tramvajové trati, kterou zajišťuje Dopravní podnik města Brna. Ten nyní hledá na svoji část prací zhotovitele. Vše musí být dokončeno do konce srpna 2021,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dopravní stavby Brno provedou rekonstrukci vodovodu v celkové délce 208,5 metru v křižovatce ulic Palackého třída – Kosmova – Riegrova. „Vodovodní řad je zde z roku 1952. Při pracích dojde také k rekonstrukci 62 metrů vodovodních přípojek. Předpokládáme, že tento projekt zabere 98 kalendářních dní. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 8,3 milionu korun bez DPH. Dopravní stavby Brno byly vybrány s nabídkovou cenou bezmála 8,2 milionu korun bez DPH,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.

Se třemi koordinovanými rekonstrukcemi budou spojena také dopravní omezení. „Přibližně od 15. dubna bude částečná uzavírka Palackého třídy v úseku Havlišova–Berkova. Ostatní případná omezení jak pro řidiče, tak pro městskou hromadnou dopravu si bude později řídit zhotovitel rekonstrukce tramvajové trati, kterého si vybere Dopravní podnik města Brna. O veškerých omezeních v této lokalitě budeme informovat na webu www.kopemezabrno.cz,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.