Přeskočit na obsah

Město vybralo zhotovitele rekonstrukce vodovodu u Semilassa, další práce v oblasti budou navazovat

03. března 2021

Rada města Brna dnes vybrala, kdo zajistí drobnou rekonstrukci vodovodu na Palackého třídě v Brně. S nabídkovou cenou 8 199 113 korun bez DPH vybrala komise společnost Dopravní stavby Brno. V oblasti se už nyní pracuje na rekonstrukci kanalizace a práce jsou koordinovány s chystanou opravou tramvajové trati v tzv. trianglu Semilasso. Přibližně od poloviny března bude v oblasti uzavírka. Veškeré práce by měly být hotové do konce letošního srpna.

„Na Palackého třídě v oblasti trianglu Semilasso v současné době provádíme opravu kanalizace za řádově 17 milionů korun. Od 15. března bude zahájena rekonstrukce vodovodu, jehož termín dokončení je stanoven nejpozději na 4. srpna 2021. Pro tuto stavbu jsme dnes vybrali zhotovitele – společnost Dopravní stavby Brno. Obě tyto stavby jsou v koordinaci s rekonstrukcí tramvajové trati, kterou zajišťuje Dopravní podnik města Brna. Ten nyní hledá na svoji část prací zhotovitele. Vše musí být dokončeno do konce srpna 2021,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dopravní stavby Brno provedou rekonstrukci vodovodu v celkové délce 208,5 metru v křižovatce ulic Palackého třída – Kosmova – Riegrova. „Vodovodní řad je zde z roku 1952. Při pracích dojde také k rekonstrukci 62 metrů vodovodních přípojek. Předpokládáme, že tento projekt zabere 98 kalendářních dní. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 8,3 milionu korun bez DPH. Dopravní stavby Brno byly vybrány s nabídkovou cenou bezmála 8,2 milionu korun bez DPH,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.

Se třemi koordinovanými rekonstrukcemi budou spojena také dopravní omezení. „Přibližně od 15. dubna bude částečná uzavírka Palackého třídy v úseku Havlišova–Berkova. Ostatní případná omezení jak pro řidiče, tak pro městskou hromadnou dopravu si bude později řídit zhotovitel rekonstrukce tramvajové trati, kterého si vybere Dopravní podnik města Brna. O veškerých omezeních v této lokalitě budeme informovat na webu www.kopemezabrno.cz,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.