Přeskočit na obsah

Město vybralo zhotovitele, který provede pasportizaci zájmového území pro výstavbu Špitálky

30. března 2022

K tomu, aby se lokalita Špitálka, která se nachází na území brněnských tepláren, změnila v budoucnu v chytrou čtvrť, je třeba činit postupné kroky. Další z nich dnes udělali brněnští radní, když jako zhotovitele veřejné zakázky malého rozsahu na pasportizaci zájmového území pro výstavbu chytré čtvrti Špitálka vybrali společnost Proficheck s. r. o.

Nabídka pražské společnosti Proficheck splnila požadavky zadavatele a zároveň byla dle stanoveného kritéria vyhodnocena jako ekonomicky nejvýhodnější. Za pasportizaci zaplatí město Brno zhotoviteli 1 130 382 korun včetně DPH.

„Provedení pasportizace území je další nezbytný krok pro uskutečnění ambiciózního projektu chytré čtvrti. Na začátku roku jsme také zveřejnili tzv. Bílou knihu, která definuje technické požadavky na výstavbu Špitálky. Poslouží během předběžných tržních konzultací s potenciálními investory, jejichž první kolo by mělo proběhnout už 12. dubna. Na základě konzultací bychom poté měli ve výběrovém řízení vybrat strategického investora, který bude mít revitalizaci Špitálky na starost,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Podklady pro konzultace, včetně průvodního dopisu, naleznou zájemci na webových stránkách projektu respitalka.brno.cz nebo na oficiálním profilu města Brna na portálu E-ZAK.

Špitálka se nachází na území tepláren v těsné blízkosti historického jádra Brna a je součástí ochranného pásma městské památkové rezervace. Širší lokalita obsahuje řadu bývalých výrobních areálů, které dříve tvořily průmyslové centrum města (např. Mosilana nebo Dřevopodnik). „Dnes však většina budov chátrá a patří mezi zdejší brownfieldy. Proměna Špitálky v chytrou čtvrť přinese nové možnosti pro práci, bydlení i podnikání a pomůže k vyšší atraktivitě města,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Proměna Špitálky je součástí evropského projektu RUGGEDISED financovaného z programu Horizon 2020.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.