Přeskočit na obsah

Město vybralo administrátora soutěže na rekonstrukci slavnostního osvětlení v centru Brna

09. června 2021

Nejpozději na Silvestra 2022 bude noční centrum města zářit novým slavnostním osvětlením. Jeho podoba a technické řešení vzejde ze soutěže, kterou bude organizovat dnes radními vybraný administrátor – společnost MOBA studio s.r.o.

„Obnovu slavnostního osvětlení centra, které k nočnímu životu města neodmyslitelně patří, považujeme za důležitý projekt, jehož výsledek bude mít významný vliv na veřejný prostor. Proto jsme vybrali zkušeného administrátora, který pro nás uspořádá transparentní a odborně připravenou soutěž, abychom mohli vybírat z kvalitních návrhů,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Rada města Brna odsouhlasila uzavření trojstranné smlouvy mezi městem Brnem, MOBA studiem a městskou společností Technické sítě Brno. „Ta má v majetku veřejné osvětlení v centru, je tedy logické, že se díky uzavřené dohodě stane i vlastníkem vítězného návrhu a bude moci následně organizovat veřejnou zakázku na zhotovitele,“ doplnila uvolněná zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá a dodala: „Administrátor musí zajistit organizaci veřejné zakázky tak, aby byl vítězný návrh k dispozici do konce února příštího roku. Technické sítě by pak měly vybrat firmu, která, pokud nenastanou komplikace, dodá osvětlení do konce roku 2022.“

MOBA studio s.r.o. nabídla cenu za organizaci soutěže 250 000 Kč bez DPH. Uhradí ji Technické sítě Brno z dotace od města, která navíc pokryje i odměny pro účastníky soutěže. Na samotné pořízení osvětlení poskytlo město již dříve dotaci TSB ve výši 4 miliony korun.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.