Přeskočit na obsah

Město vybralo administrátora soutěže na rekonstrukci slavnostního osvětlení v centru Brna

09. června 2021
Nejpozději na Silvestra 2022 bude noční centrum města zářit novým slavnostním osvětlením. Jeho podoba a technické řešení vzejde ze soutěže, kterou bude organizovat dnes radními vybraný administrátor – společnost MOBA studio s.r.o.

„Obnovu slavnostního osvětlení centra, které k nočnímu životu města neodmyslitelně patří, považujeme za důležitý projekt, jehož výsledek bude mít významný vliv na veřejný prostor. Proto jsme vybrali zkušeného administrátora, který pro nás uspořádá transparentní a odborně připravenou soutěž, abychom mohli vybírat z kvalitních návrhů,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Rada města Brna odsouhlasila uzavření trojstranné smlouvy mezi městem Brnem, MOBA studiem a městskou společností Technické sítě Brno. „Ta má v majetku veřejné osvětlení v centru, je tedy logické, že se díky uzavřené dohodě stane i vlastníkem vítězného návrhu a bude moci následně organizovat veřejnou zakázku na zhotovitele,“ doplnila uvolněná zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá a dodala: „Administrátor musí zajistit organizaci veřejné zakázky tak, aby byl vítězný návrh k dispozici do konce února příštího roku. Technické sítě by pak měly vybrat firmu, která, pokud nenastanou komplikace, dodá osvětlení do konce roku 2022.“

MOBA studio s.r.o. nabídla cenu za organizaci soutěže 250 000 Kč bez DPH. Uhradí ji Technické sítě Brno z dotace od města, která navíc pokryje i odměny pro účastníky soutěže. Na samotné pořízení osvětlení poskytlo město již dříve dotaci TSB ve výši 4 miliony korun.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.