Přeskočit na obsah

Město vybere zhotovitele přístavby ZŠ Elišky Přemyslovny

08. dubna 2020

Brněnští radní dnes na svém zasedání schválili výzvu k podání nabídek na veřejnou zakázku Přístavba Základní školy Elišky Přemyslovny ve Starém Lískovci. Pokud vše půjde podle plánů, mohli by žáci využívat nástavbu učeben už po prázdninách 2021.

„Cílem stavby je rozšíření kapacity školy a zkvalitnění podmínek pro výuku. Vznikne zde kmenová učebna, dvě učebny cizích jazyků, učebna technických a řemeslných oborů, dále přírodních věd a potřebné zázemí,“ popsal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý. V prvním nadzemním a podzemním podlaží vybuduje zhotovitel novou tělocvičnu.

Projekt bude z části dotovaný z Integrovaného regionálního operačního programu. „Dotaci odhadujeme na 20,7 milionu korun. Celkové rozpočtové náklady by měly dosáhnout 51,4 milionu korun. Realizaci projektu není možné podle dotačních podmínek posunout za září 2021, proto veřejnou zakázku zahajujeme nyní,“ upřesnil radní pro oblast investic David Grund.

„Základní škola Elišky Přemyslovny v Brně – Starém Lískovci počítá již více jak 85letou historii. Za dobu své existence dala vzdělání spoustě skvělých lidí, kteří našli své uplatnění ve veřejném i soukromém životě. Realizace přístavby ZŠ dovrší celkovou rekonstrukci školy, jejíž první etapa proběhla před více jak 20 lety. Touto akcí dostane škola mnoho potřebných prostor, které zásadním způsobem zkvalitní výuku. Absence odborných učeben kvalitu výuky velmi limitovala. Žáci se dočkají krom nových odborných učeben a nové tělocvičny také šaten, které ve škole chybí, a nových sociálních zařízení přiléhajících k tělocvičně. Přístavbou se tak ZŠ Elišky Přemyslovny zařadí mezi moderně vybavené školy, poskytující vzdělání na vysoké úrovni,“ dodal místostarosta Starého Lískovce Jiří Dvořáček.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.