Přeskočit na obsah

Město ve spolupráci s Teplárnami Brno a městskou policií opět na začátku školního roku obdaruje prvňáčky

19. května 2021

Na začátku nového školního roku dostane více než 4 000 prvňáčků na 72 brněnských základních školách opět dárkový set se školními pomůckami a s dalšími drobnostmi. Větší část uhradí město, finančně se na pořízení dárků budou podílet také Teplárny Brno, a. s. Do balíčku přispěje i Městská policie Brno.

Obsah setů jsme konzultovali se zástupci škol, takže jde o kvalitní a pro první třídu vhodné školní pomůcky. V dětském stahovacím baťůžku tak děti najdou sadu trojhranných pastelek, magnetickou tabulku, vodovky a ořezávátko. Jistě je potěší i brožurka Brněnské pověsti, která obsahuje také omalovánky, a využijí reflexní přívěšek Městské policie Brno,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nově je součástí balíčku i brožura, ve které budou mít možnost odprezentovat své akce a aktivity pro děti organizace podporované či zřizované městem Brnem, tedy například Zoo Brno, Muzeum města Brna, Městská policie Brno, která se stará o dopravní hřiště, Hvězdárna a planetárium Brno, Moravian Science Centre Brno provozující VIDA! Centrum a STAREZ – SPORT,“ dodal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Kompletní sety dodá městu společnost BMS creative, s. r. o., jejíž nabídku dnes vybrala Rada města Brna. Na úhradě 1 266 664,30 Kč vč. DPH se bude částkou 302 500 Kč vč. DPH podílet městská společnost Teplárny Brno, a. s., která do více jak poloviny obdarovaných škol dodává tepelnou energii.


Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.