Přeskočit na obsah

Město ve spolupráci s Teplárnami Brno a městskou policií opět na začátku školního roku obdaruje prvňáčky

19. května 2021
Na začátku nového školního roku dostane více než 4 000 prvňáčků na 72 brněnských základních školách opět dárkový set se školními pomůckami a s dalšími drobnostmi. Větší část uhradí město, finančně se na pořízení dárků budou podílet také Teplárny Brno, a. s. Do balíčku přispěje i Městská policie Brno.

Obsah setů jsme konzultovali se zástupci škol, takže jde o kvalitní a pro první třídu vhodné školní pomůcky. V dětském stahovacím baťůžku tak děti najdou sadu trojhranných pastelek, magnetickou tabulku, vodovky a ořezávátko. Jistě je potěší i brožurka Brněnské pověsti, která obsahuje také omalovánky, a využijí reflexní přívěšek Městské policie Brno,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nově je součástí balíčku i brožura, ve které budou mít možnost odprezentovat své akce a aktivity pro děti organizace podporované či zřizované městem Brnem, tedy například Zoo Brno, Muzeum města Brna, Městská policie Brno, která se stará o dopravní hřiště, Hvězdárna a planetárium Brno, Moravian Science Centre Brno provozující VIDA! Centrum a STAREZ – SPORT,“ dodal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Kompletní sety dodá městu společnost BMS creative, s. r. o., jejíž nabídku dnes vybrala Rada města Brna. Na úhradě 1 266 664,30 Kč vč. DPH se bude částkou 302 500 Kč vč. DPH podílet městská společnost Teplárny Brno, a. s., která do více jak poloviny obdarovaných škol dodává tepelnou energii.


Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.