Město už na nic nečeká, situace je vážná. Primátorka podepsala pokyn k zahájení stavby záložní nemocnice na výstavišti

  • 23. října 2020
Dva dny jednání s řediteli brněnských nemocnic přinesly jednoznačný závěr: V pondělí začne stavba záložní nemocnice v areálu brněnského výstaviště.

„Přestože jsem vyzvala pana premiéra, pana ministra zdravotnictví i náčelníka generálního štábu, ať se vyjádří k našemu záměru zprovoznit rezervní nemocnici, nedostalo se mi žádné reakce. Protože máme relevantní data a predikce od ředitelů brněnských nemocnic, nebylo možné na nic čekat a dnes odpoledne jsem podepsala příslušný koncernový pokyn schválený Radou města Brna,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Stavba v pavilonu G2 začne podle primátorky Markéty Vaňkové v pondělí: „Samotná stavba by měla Veletrhům Brno trvat týden. Další týden je vyhrazen pro instalaci a dovoz potřebného zdravotnického vybavení a materiálu, o což se společně postarají městská Nemocnice Milosrdných bratří a Fakultní nemocnice Brno. Ty by také měly být schopny zajistit personál, který bude doplněn o dobrovolníky.“

Nemocnici začalo město plánovat již během první, jarní vlny pandemie, k jejímu zprovoznění nakonec nedošlo. „Za to, že je projekt perfektně administrativně i technicky připravený a že jsme nyní schopni nemocnici v krátké době zprovoznit, bych velmi ráda poděkovala Pavlu Pilerovi, řediteli našich městských nemocnic, a místopředsedovi představenstva veletrhů Petru Kratochvílovi,“ dodala Markéta Vaňková.

Náklady na samotné postavení záložní nemocnice s kapacitou 302 míst v pavilonu G2 na brněnském výstavišti jsou vyčísleny na zhruba 1,6 mil. Kč bez DPH. Měsíční provoz by pak stál kolem 4 milionů korun bez DPH, a to bez platů zdravotnického personálu. K dispozici je příslib součinnosti od zdravotních pojišťoven, že budou ochotny hradit péči o pacienty úplně stejným způsobem, jak se tomu dnes děje v ostatních běžných zdravotnických zařízeních.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy