Přeskočit na obsah

Město uhradí přes 8 milionů korun na krytí škod způsobených vlivem silného větru

16. listopadu 2021
Brněnští radní na dnešní schůzi souhlasili s poskytnutím finančních prostředků z Fondu krytí škod na uhrazení oprav střechy základní školy a dalších bytových domů v Líšni.

V říjnu 2017 silný vítr značně poškodil střechu na Základní škole Horníkova 1 a také na bytových domech Josefy Fajmonové 1, Jírova 13 a 15 a Rotreklova 1 a 3, které jsou v majetku MČ Brno-Líšeň. „Fond krytí škod má město Brno zřízen od roku 1994. Prostředky jsou určeny právě na úhrady škod způsobených nahodilou neodvratitelnou událostí, nezávislou na vůli správců, kterými jsou útvary Magistrátu města Brna, městské části nebo příspěvkové organizace zřízené městem a městskými částmi,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Na základě dodaných kopií faktur za opravy a odstraňování následků havárie městská část Brno-Líšeň vyplatila celkem 8 975 946,55 korun. „Správce majetku však má povinnost podílet se na úhradě škody ve výši 10 %, proto městská část po odečtení spoluúčasti obdrží odškodnění ve výši 8 078 352 korun,“ vysvětlil
1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a pokračoval: „To, že městská část získá finanční prostředky z fondu až nyní, je způsobeno velkým rozsahem poškození a z toho plynoucí delší doby oprav
a také prodlením v projednání případu škodní komisí způsobeným pandemií onemocnění covid-19.“

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.