Přeskočit na obsah

Město uhradí přes 8 milionů korun na krytí škod způsobených vlivem silného větru

16. listopadu 2021

Brněnští radní na dnešní schůzi souhlasili s poskytnutím finančních prostředků z Fondu krytí škod na uhrazení oprav střechy základní školy a dalších bytových domů v Líšni.

V říjnu 2017 silný vítr značně poškodil střechu na Základní škole Horníkova 1 a také na bytových domech Josefy Fajmonové 1, Jírova 13 a 15 a Rotreklova 1 a 3, které jsou v majetku MČ Brno-Líšeň. „Fond krytí škod má město Brno zřízen od roku 1994. Prostředky jsou určeny právě na úhrady škod způsobených nahodilou neodvratitelnou událostí, nezávislou na vůli správců, kterými jsou útvary Magistrátu města Brna, městské části nebo příspěvkové organizace zřízené městem a městskými částmi,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Na základě dodaných kopií faktur za opravy a odstraňování následků havárie městská část Brno-Líšeň vyplatila celkem 8 975 946,55 korun. „Správce majetku však má povinnost podílet se na úhradě škody ve výši 10 %, proto městská část po odečtení spoluúčasti obdrží odškodnění ve výši 8 078 352 korun,“ vysvětlil
1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a pokračoval: „To, že městská část získá finanční prostředky z fondu až nyní, je způsobeno velkým rozsahem poškození a z toho plynoucí delší doby oprav
a také prodlením v projednání případu škodní komisí způsobeným pandemií onemocnění covid-19.“

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.