Přeskočit na obsah

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

07. června 2023

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.

Přímé vlakové spojení s mezinárodním letištěm Vídeň-Schwechat bude nově pro město zajišťovat společnost Gepard Express. Vlaky z brněnského hlavního nádraží budou od 11. června vyjíždět v čase 2:07.

Zájemci o ranní odlety z Vídně budou moci i nadále využívat zvýhodněného parkování na P+R v Líšni, a to za 500 Kč na týden. Zároveň je k tomu na brněnské vlakové nádraží odveze vůz dopravního podniku. V případě zájmu cestujících bude z parkoviště odjíždět v 1:35,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.  

Zvýhodněné parkování lze registrovat v následujícím odkaze: https://www.parkovanivbrne.cz/parkovani-rezervace.

Autobusy budou vypravovány pouze ve dnech, kdy po tom bude ze strany cestujících poptávka. Za jednu cestu uhradí město Brno dopravnímu podniku částku 1614 korun s DPH.

Kontakt pro média

Filip Poňuchálek

tiskový mluvčí Magistrátu města Brna

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.