Přeskočit na obsah

Město spustí čtyři dotační programy na podporu brněnského sportu

18. srpna 2021

Rada města Brna schválila spuštění čtyř dotačních programů zaměřených na podporu sportovních aktivit v roce 2022. Lhůta pro podání žádostí je do 31. října letošního roku.

Prvním z nich je program na podporu handicapovaných sportovců. „Chceme vytvořit kvalitní podmínky pro rozvoj handicapovaných sportovců a umožnit všem věkovým kategoriím od mládežnické po seniorskou sportovat na úrovni jak rekreační, tak i výkonnostní a vrcholové,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Lhůta pro podání žádosti: od 1. do 31. 10. 2021
Minimální výše dotace na jeden projekt: 5 000,- Kč
Maximální výše dotace na jeden projekt: 300 000,- KčDalší dotační program je zaměřený na podporu vrcholového sportu. „V tomto případě je možné dotace využít na podporu sportovců a sportovních klubů včetně zabezpečení provozních nákladů na sportovní infrastrukturu klubů působících na vrcholové úrovni. Finanční prostředky budou poskytnuty na úhradu neinvestičních výdajů spojených s celoroční přípravou a účastí v nejvyšších soutěžích konaných v rámci České republiky,“ upřesnil Jaroslav Suchý.

Lhůta pro podání žádosti: od 19. do 31. 10. 2021
Minimální výše dotace na jeden projekt: 10 000,- Kč
Maximální výše dotace na jeden projekt: 16 000 000,- KčTřetí program je určený na pravidelnou sportovní činnost dospělých. „Tyto dotace jsou určeny na podporu dospělých sportovců a družstev brněnských sportovních klubů, jako je například Sokol nebo Orel, které zabezpečují pravidelné sportovní činnosti a soutěže dospělých včetně pořádání sportovních akcí malého rozsahu, tj. do 200 000 korun,“ řekl Jaroslav Suchý.

Lhůta pro podání žádosti: od 1. do 31. 10. 2021
Minimální výše dotace na jeden projekt: 5 000,- Kč
Maximální výše dotace na jeden projekt: 3 000 000,- KčPoslední program je na podporu provozu sportovišť. „Tyto dotace jsou určeny na zabezpečení celoročního provozu sportovních zařízení na území města Brna. V případě provozování sportoviště ve školním areálu musí být splněna podmínka přístupu hřiště široké veřejnosti,“ vysvětlil Suchý.

Lhůta pro podání žádosti: od 1. do 31. 10. 2021
Minimální výše dotace na jeden projekt: 10 000,- Kč
Maximální výše dotace na jeden projekt: 3 000 000,- KčVšechny vypsané dotační programy najdete na https://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-1-namestka-primatorky/odbor-sportu/ v průběhu září 2021.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.