Přeskočit na obsah

Město spustí čtyři dotační programy na podporu brněnského sportu

18. srpna 2021
Rada města Brna schválila spuštění čtyř dotačních programů zaměřených na podporu sportovních aktivit v roce 2022. Lhůta pro podání žádostí je do 31. října letošního roku.

Prvním z nich je program na podporu handicapovaných sportovců. „Chceme vytvořit kvalitní podmínky pro rozvoj handicapovaných sportovců a umožnit všem věkovým kategoriím od mládežnické po seniorskou sportovat na úrovni jak rekreační, tak i výkonnostní a vrcholové,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Lhůta pro podání žádosti: od 1. do 31. 10. 2021
Minimální výše dotace na jeden projekt: 5 000,- Kč
Maximální výše dotace na jeden projekt: 300 000,- KčDalší dotační program je zaměřený na podporu vrcholového sportu. „V tomto případě je možné dotace využít na podporu sportovců a sportovních klubů včetně zabezpečení provozních nákladů na sportovní infrastrukturu klubů působících na vrcholové úrovni. Finanční prostředky budou poskytnuty na úhradu neinvestičních výdajů spojených s celoroční přípravou a účastí v nejvyšších soutěžích konaných v rámci České republiky,“ upřesnil Jaroslav Suchý.

Lhůta pro podání žádosti: od 19. do 31. 10. 2021
Minimální výše dotace na jeden projekt: 10 000,- Kč
Maximální výše dotace na jeden projekt: 16 000 000,- KčTřetí program je určený na pravidelnou sportovní činnost dospělých. „Tyto dotace jsou určeny na podporu dospělých sportovců a družstev brněnských sportovních klubů, jako je například Sokol nebo Orel, které zabezpečují pravidelné sportovní činnosti a soutěže dospělých včetně pořádání sportovních akcí malého rozsahu, tj. do 200 000 korun,“ řekl Jaroslav Suchý.

Lhůta pro podání žádosti: od 1. do 31. 10. 2021
Minimální výše dotace na jeden projekt: 5 000,- Kč
Maximální výše dotace na jeden projekt: 3 000 000,- KčPoslední program je na podporu provozu sportovišť. „Tyto dotace jsou určeny na zabezpečení celoročního provozu sportovních zařízení na území města Brna. V případě provozování sportoviště ve školním areálu musí být splněna podmínka přístupu hřiště široké veřejnosti,“ vysvětlil Suchý.

Lhůta pro podání žádosti: od 1. do 31. 10. 2021
Minimální výše dotace na jeden projekt: 10 000,- Kč
Maximální výše dotace na jeden projekt: 3 000 000,- KčVšechny vypsané dotační programy najdete na https://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-1-namestka-primatorky/odbor-sportu/ v průběhu září 2021.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.