Přeskočit na obsah

Město souhlasí s krajskou podporou Divadelního světa Brno 2021

13. října 2021

Radní dnes schválili znění smlouvy mezi statutárním městem Brnem a Jihomoravským krajem o poskytnutí dotace ve výši 650 tisíc korun na podporu akce Divadelní svět Brno 2021. Tu od roku 2015 pořádá Národní divadlo Brno, příspěvková organizace města.

„Festival Divadelní svět Brno je významnou mezinárodní divadelní přehlídkou, která svým rozsahem patří mezi tři největší divadelní festivaly v České republice. Festival se vyznačuje vysokými standardy srovnatelnými s ostatními evropskými akcemi stejného zaměření. Divákům navíc poskytuje příležitost zhlédnout inscenace a představení, za kterými by často museli cestovat do zahraničí. I z toho důvodu považujeme za důležité pokračovat v organizaci této tradiční akce,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Schvalovaná smlouva je třístranná – Jihomoravský kraj je uveden jako poskytovatel, příspěvková organizace Národní divadlo je uvedena jako příjemce, statutární město Brno jako zřizovatel.
Podle návrhu smlouvy bude Národnímu divadlu Brno poskytnuta účelová neinvestiční dotace na realizaci akce „Divadelní svět Brno 2021“ ve výši 650 000 Kč.

„Jedná se o každoroční podporu, kterou Jihomoravský kraj poskytuje Národnímu divadlu Brno na pořádání Divadelního světa Brno 2021. Město jako zřizovatel Národního divadla Brno musí tuto smlouvu schválit. Že jde o festival, který přesahuje hranice města, dokládá i skutečnost, že letošní ročník získal během pandemie výjimku od Ministerstva zdravotnictví, a mohl se tak za dodržení epidemiologických opatření uskutečnit,“ řekl radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.