Přeskočit na obsah

Město souhlasí s krajskou podporou Divadelního světa Brno 2021

13. října 2021
Radní dnes schválili znění smlouvy mezi statutárním městem Brnem a Jihomoravským krajem o poskytnutí dotace ve výši 650 tisíc korun na podporu akce Divadelní svět Brno 2021. Tu od roku 2015 pořádá Národní divadlo Brno, příspěvková organizace města.

„Festival Divadelní svět Brno je významnou mezinárodní divadelní přehlídkou, která svým rozsahem patří mezi tři největší divadelní festivaly v České republice. Festival se vyznačuje vysokými standardy srovnatelnými s ostatními evropskými akcemi stejného zaměření. Divákům navíc poskytuje příležitost zhlédnout inscenace a představení, za kterými by často museli cestovat do zahraničí. I z toho důvodu považujeme za důležité pokračovat v organizaci této tradiční akce,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Schvalovaná smlouva je třístranná – Jihomoravský kraj je uveden jako poskytovatel, příspěvková organizace Národní divadlo je uvedena jako příjemce, statutární město Brno jako zřizovatel.
Podle návrhu smlouvy bude Národnímu divadlu Brno poskytnuta účelová neinvestiční dotace na realizaci akce „Divadelní svět Brno 2021“ ve výši 650 000 Kč.

„Jedná se o každoroční podporu, kterou Jihomoravský kraj poskytuje Národnímu divadlu Brno na pořádání Divadelního světa Brno 2021. Město jako zřizovatel Národního divadla Brno musí tuto smlouvu schválit. Že jde o festival, který přesahuje hranice města, dokládá i skutečnost, že letošní ročník získal během pandemie výjimku od Ministerstva zdravotnictví, a mohl se tak za dodržení epidemiologických opatření uskutečnit,“ řekl radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.