Přeskočit na obsah

Město sníží podporu filmům. Důvodem je aktuální pandemie

15. dubna 2020
Radní města Brna dnes doporučili Zastupitelstvu města Brna schválit poskytnutí finanční podpory Jihomoravskému filmovému nadačnímu fondu ve výši 5 milionů korun.

Tato částka bude sloužit Jihomoravskému filmovému nadačnímu fondu ke společensky užitečným účelům, kterými jsou rozvoj místního audiovizuálního průmyslu a na něj navázané ekonomiky, podpora audiovizuální tvorby a propagace města a regionu prostřednictvím audiovizuálních děl.

Původně jsme chtěli letošní rozpočet fondu zdvojnásobit, nicméně vzhledem k současné situaci filmařů i očekávaným výpadkům na příjmové stránce městského rozpočtu jsme se po dohodě s Jihomoravským filmovým nadačním fondem a Jihomoravským krajem rozhodli částku navrátit na stejnou úroveň, jako byla v roce 2019. Rádi bychom původně zamýšlené navýšení využili pro podporu současné nelehké situace v oblasti kultury a kreativních odvětví, nicméně jinou formou, o které diskutujeme jak ve vedení města, tak s JMK,“ vysvětlil radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Za dva roky působnosti Jihomoravský filmový nadační fond, který založilo statutární město Brno společně s Jihomoravským krajem, podpořil již 33 projektů příspěvky ve výši 18 milionů korun (17,4 mil. výroba, 1,2 mil. scénáře). Jen v roce 2019 bylo podpořeno 12 projektů, mezi nimi 6 distribučních filmů, například film režiséra Davida Ondříčka Zátopek, film 3Bobule nebo rodinný film Mazel a tajemství lesa režiséra Petra Oukropce.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail:
gardonova.katerina@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.

V Brně začne jezdit nová bezplatná okružní linka pro návštěvníky Riviéry

Od čtvrtka 1. června 2023 začnou jezdit autobusy po nové okružní lince s označením C. Ta zajistí doplňkovou obsluhu areálu Riviéra a jeho propojení s okolními místy. V provozu bude do konce letních prázdnin a bude bezplatná.

Dětské hřiště v Akátkách se zmodernizuje díky projektu Dáme na vás

V loňském ročníku participativního rozpočtu získal projekt Dětské hřiště AKÁTKY 2 887 kladných hlasů. Díky tomu se stal jedním z vítězných a míří k realizaci. Dnes byl Radou města Brna vybrán zhotovitel, který hřiště postaví. Je jím společnost Unipark, s. r. o.