Přeskočit na obsah

Město se vyjádří k připravovanému projektu výstavby parkovacího domu při ulici Purkyňova

19. května 2021

Městská společnost Brněnské komunikace připravuje v městské části Královo Pole výstavbu parkovacího domu. K projektové dokumentaci pro umístění stavby se již dříve statutární město Brno vyjádřilo. Vzhledem k úpravě dokumentace byl projekt opětovně radními projednán.

Navrhovaný projekt počítá s výstavbou šestipodlažního parkovacího domu s kapacitou 441 míst. Na venkovní ploše pak zaparkuje své automobily 56 řidičů. V prvotním návrhu byl počet venkovních stání 89. Snížením jejich počtu došlo ke změnám v dokumentaci, jako je například zkrácení vedení dešťové kanalizace a vedení veřejného osvětlení nebo snížení počtu stožárů pro veřejné osvětlení. 

Parkovací dům bude sloužit široké veřejnosti. Od určité hodiny však bude sloužit řidičům, kteří budou zaevidováni v systému rezidentního parkování. Cílem je usnadnit řidičům parkování v této oblasti Králova Pole, kde je dlouhodobý nedostatek parkovacích míst. Co se týče samotného objektu, vyjma parkovacích míst zde bude umístěno i technické zázemí, kancelář pro správce budovy a také veřejné toalety. Dešťová voda bude odváděna do retenční nádrže. Následně ji budou využívat vozidla Brněnských komunikací pro čištění ulic,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Z hlediska Územního plánu města Brna záměr respektuje funkční regulativ plochy, na které bude umístěn, a je tedy v souladu s koncepcí územního rozvoje města.

Projekt také počítá se zřízením parkovacích míst pro ZTP, ZTPP a pro vlastníky automobilů s alternativním pohonem (LPG a elektromobily). Ve venkovních i vnitřních prostorech budou instalovány stojany pro kola. Fasáda objektu bude složena z monolitických lamel s imitací dřeva doplněnou o výplň z tahokovu. To umožní případnou výsadbu popínavých rostlin. V lokalitě budou v maximální výši zachovány solitérní dřeviny,“ přiblížil Petr Kratochvíl, radní pro oblast dopravy

Rada města Brna s předloženou dokumentací souhlasí. 

Brněnské komunikace budou nyní žádat o územní rozhodnutí. Pokud vše půjde bez potíží, mohla by samotná stavba začít přibližně 1,5 roku od jeho vydání. Předběžné náklady jsou v současné době vyčísleny na 170 milionů korun. Přesná částka bude známa až po vysoutěžení zhotovitele.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.