Město pronajme Hospici sv. Alžběty prostory na Červeném kopci

  • 21. listopadu 2018
  • 2 minuty čtení
(fpo) – Hospic sv. Alžběty najde útočiště v prostorech bývalé LDN na Červeném kopci. Pronájem na jeden rok za symbolickou 1 korunu hospic využije pro služby domácího hospice Tabita, terénní odlehčovací službu a jako sklad. Na dnešním jednání o tom rozhodla Rada města Brna.

Hospic sv. Alžběty je nestátní nezisková organizace, která od roku 2004 zajišťuje komplexní paliativní péči pro obyvatele města Brna a okolí. Domácí hospic Tabita pak jako jediný na území města Brna poskytuje specializovanou paliativní péči. „Hospic sv. Alžběty je nedílnou součástí místních zdravotnických služeb. Nabízí lůžkovou péči, půjčovnu zdravotnických pomůcek, odborné poradenství nebo také službu domácího hospice s názvem Tabita. Z důvodu rekonstrukce v prostorách hospice se vedení města rozhodlo poskytnout tomuto zařízení náhradní prostory, a to na Červeném kopci,“ přiblížil první náměstek primátora Petr Hladík.

Domácí hospic Tabita funguje 24 hodin denně 7 dní v týdnu. V roce 2017 se postaral o 233 paliativních pacientů. Terénní odlehčovací služby poskytují pečovatelskou službu v domácnostech pacientů a v roce 2017 měly v péči 89 klientů.

Prostory v areálu bývalé léčebny dlouhodobě nemocných na Červeném kopci budou pronajaty na jeden rok od 1. ledna 2019 do 31. prosince 2019.

Areál na Červeném kopci čeká proměna (https://tinyurl.com/cervenykopec). V současné chvíli je hotový projekt na demolici budov a připravuje se soutěž na zhotovitele. Z tohoto důvodu je možné zdejší prostory pronajmout. Samotné demoliční práce a stavba může začít v roce 2020.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít