Přeskočit na obsah

Město prodává čtyři nemovitosti. Elektronickou dražbu provede společnost CD CENTRUM COMS

21. září 2022
Brněnští radní na dnešním zasedání schválili čtyři smlouvy o provedení elektronické dražby, a to mezi městem Brnem a městskou společností CD CENTRUM COMS.

„Po předchozím souhlasu zastupitelů připravujeme další prodej zbytného majetku města. Jedná se o čtyři nemovitosti, mezi nimiž jsou dva zastavitelné pozemky, nevyužívaný bytový dům a pozemek v zahrádkářské kolonii. Dnes jsme schválili smlouvy, díky nimž elektronickou dražbu provede městská společnost CD CENTRUM COMS,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková a dodala: „Vyvolávací cena u všech nemovitostí je stanovena dle znaleckého posudku jako cena obvyklá a celkově přesahuje 26 milionů korun, nicméně zkušenosti nám ukazují, že bychom z prodeje mohli očekávat i více. Připomenu prodej domů na adrese Milady Horákové 15 a 17, kdy bylo dosaženo celkové ceny 131 milionů korun, tedy několikanásobně víc, než byl původní předpoklad.  

Nemovitosti určené k prodeji formou veřejné elektronické dobrovolné dražby

• pozemek p. č. 1086, jehož součástí je objekt k bydlení Vranovská 309/12, v k. ú. Zábrdovice

• pozemek p. č. 176 v k. ú. Ořešín

• pozemek p. č. 2676 v k. ú. Černovice

• pozemek p. č. 599/16 v k. ú. Mokrá Hora

 

Informace o dražbách najdete na webu CD CENTRUM COMS: https://www.drazby-brno.cz/.

Kontakt pro média

Bc. Filip Poňuchálek

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.