Přeskočit na obsah

Město prodává čtyři nemovitosti. Elektronickou dražbu provede společnost CD CENTRUM COMS

21. září 2022

Brněnští radní na dnešním zasedání schválili čtyři smlouvy o provedení elektronické dražby, a to mezi městem Brnem a městskou společností CD CENTRUM COMS.

„Po předchozím souhlasu zastupitelů připravujeme další prodej zbytného majetku města. Jedná se o čtyři nemovitosti, mezi nimiž jsou dva zastavitelné pozemky, nevyužívaný bytový dům a pozemek v zahrádkářské kolonii. Dnes jsme schválili smlouvy, díky nimž elektronickou dražbu provede městská společnost CD CENTRUM COMS,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková a dodala: „Vyvolávací cena u všech nemovitostí je stanovena dle znaleckého posudku jako cena obvyklá a celkově přesahuje 26 milionů korun, nicméně zkušenosti nám ukazují, že bychom z prodeje mohli očekávat i více. Připomenu prodej domů na adrese Milady Horákové 15 a 17, kdy bylo dosaženo celkové ceny 131 milionů korun, tedy několikanásobně víc, než byl původní předpoklad.  

Nemovitosti určené k prodeji formou veřejné elektronické dobrovolné dražby

• pozemek p. č. 1086, jehož součástí je objekt k bydlení Vranovská 309/12, v k. ú. Zábrdovice

• pozemek p. č. 176 v k. ú. Ořešín

• pozemek p. č. 2676 v k. ú. Černovice

• pozemek p. č. 599/16 v k. ú. Mokrá Hora

 

Informace o dražbách najdete na webu CD CENTRUM COMS: https://www.drazby-brno.cz/.

Kontakt pro média

Bc. Filip Poňuchálek

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.