Přeskočit na obsah

Město přispěje na pořízení PCR testů pro brněnské základní školy

16. června 2021

Město Brno poskytne finanční příspěvek všem základním školám, které v první fázi rozvolnění používaly k testování svých žáků na přítomnost viru covid-19 formu PCR testů ze slin.

Na základě opatření Ministerstva zdravotnictví bylo při návratu dětí do škol zavedeno povinné plošné testování žáků centrálně distribuovanými antigenními testy. Vzhledem k hrozícím problémům se zajištěním antigenních testů pro školy a požadavkům některých škol na testování PCR testy ze slin, které pro testované žáky představuje šetrnější způsob vyšetření, nabídlo město Brno příspěvek 100 korun na žáka a test v případě, že budou testovat zmíněnou metodou. Tato nabídka šla všem brněnským základním školám a bylo jen na rozhodnutí každé z nich, zda nabídku využije nebo bude pokračovat v testování antigenními testy.

„Tuto nabídku využilo celkem deset škol. Konkrétně se jedná o základní školy Gajdošova 3, Hudcova 35, Kamenačky 4, Kamínky 5, Krásného 24, Kuldova 38, Laštůvkova 77, Plovdivská 8, Sirotkova 36 a Svážná 9,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Vzhledem k tomu, že od 10. května školám testujícím formou PCR přispívá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, bude příspěvek od města hrazen za období od 1. do 9. května. Celkem tak město Brno vyplatí částku 92 tisíc korun,“ upřesnil Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.