Přeskočit na obsah

Město přispěje na pořízení PCR testů pro brněnské základní školy

16. června 2021
Město Brno poskytne finanční příspěvek všem základním školám, které v první fázi rozvolnění používaly k testování svých žáků na přítomnost viru covid-19 formu PCR testů ze slin.

Na základě opatření Ministerstva zdravotnictví bylo při návratu dětí do škol zavedeno povinné plošné testování žáků centrálně distribuovanými antigenními testy. Vzhledem k hrozícím problémům se zajištěním antigenních testů pro školy a požadavkům některých škol na testování PCR testy ze slin, které pro testované žáky představuje šetrnější způsob vyšetření, nabídlo město Brno příspěvek 100 korun na žáka a test v případě, že budou testovat zmíněnou metodou. Tato nabídka šla všem brněnským základním školám a bylo jen na rozhodnutí každé z nich, zda nabídku využije nebo bude pokračovat v testování antigenními testy.

„Tuto nabídku využilo celkem deset škol. Konkrétně se jedná o základní školy Gajdošova 3, Hudcova 35, Kamenačky 4, Kamínky 5, Krásného 24, Kuldova 38, Laštůvkova 77, Plovdivská 8, Sirotkova 36 a Svážná 9,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Vzhledem k tomu, že od 10. května školám testujícím formou PCR přispívá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, bude příspěvek od města hrazen za období od 1. do 9. května. Celkem tak město Brno vyplatí částku 92 tisíc korun,“ upřesnil Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.