Přeskočit na obsah

Město připravuje v Bystrci nový dům s pečovatelskou službou. Na jeho podobu vyhlašuje soutěž

29. dubna 2020

Desítky nových malometrážních bytů určených pro seniory mají podle plánů města vyrůst v Bystrci vedle dětského centra Chovánek na ulici Vejrostova. Na návrh domu s pečovatelskou službou teď Brno vypisuje soutěž, která mimo jiné stanoví konečný počet bytových jednotek. Jasno chtějí mít zástupci města už letos na podzim, kdy podle harmonogramu vyhlásí vítěze soutěže.

„Na projektu úzce spolupracujeme s městskou částí. Právě na základě jejích připomínek jsme ladili naši představu o počtu bytů i o jejich velikosti. Výstavba bude zahrnovat jak garsoniéry, tak byty 1+1 a 2+kk. Část bytů bude bezbariérových, aby je mohli využít také handicapovaní občané,“ popsal náměstek primátorky pro oblast bytovou a správy majetku Jiří Oliva.

Radní na svém dnešním zasedání schválili vyhlášení užší soutěže o návrh. Užší soutěž znamená, že po vyhlášení podají soutěžící žádost o účast a zašlou doklady o kvalifikaci. Porota na základě kvalifikace vybere pět soutěžících, kteří následně vypracují soutěžní návrhy. Ty pak porota posoudí na svém hodnoticím zasedání.

Porotu dnes rovněž jmenovala rada. Má sedm členů, z toho jednoho zástupce města a jednoho městské části a pět odborníků. Konkrétně v ní zasedne:

1.    JUDr. Jiří Oliva, 3. náměstek primátorky města Brna
2.    JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta MČ Brno-Bystrc
3.    doc. Ing. Libor Matějka, CSc., Ph.D., MBA
4.    prof. Ing. Jiří Hirš, CSc.
5.    Ing. Petr Aigel, Ph.D.
6.    doc. Ing. arch. Gabriel Kopáčik, Dr.
7.    doc. Ing. arch. Boris Hála, Ph.D.

Podle předběžného harmonogramu se budou moci zájemci přihlásit do června, pět vybraných bude mít přes prázdniny čas na vytvoření návrhu a na podzim bude vyhlášen vítěz soutěže.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.