Přeskočit na obsah

Město připravuje stavbu parkovacího objektu v Tomešově

09. května 2017 2 minuty čtení
(fpo) – Investiční záměr na výstavbu parkovacího objektu na Tomešově schválili v úterý radní. Bude mít 206 míst pro vozidla. Předpokládané náklady jsou 22 milionů korun. V bezprostřední blízkosti je Masarykův onkologický ústav.

„Nový parkovací objekt by byl řešen pomocí betonové zpevněné parkovací plochy a ocelové montované konstrukce se zatravněnou střechou. Alternativně lze také uvažovat o nezastřešeném parkovišti. Příjezd a výjezd k parkovacímu objektu bude obousměrný Tomešovou ulicí přes současné parkoviště, na kterém zůstane zachováno dalších 30 míst,“ uvedl ke schválenému investičnímu záměru náměstek primátora pro oblast dopravy Matěj Hollan.

Masarykův onkologický ústav nedisponuje dostatečnými místy k parkování, což nutí pacienty a návštěvníky ústavu odstavovat auta v okolních ulicích.  Následně v této oblasti dochází k tomu, že zde chybí parkovací místa pro rezidenty. Parkovací objekt by tak sloužil pro pacienty zdravotnických zařízení, pro návštěvníky nové technické památky vodojemu a také pro místní obyvatele a jejich návštěvy.

„Výslednou podobu a konstrukční řešení parkovacího objektu určí výsledky architektonické studie. Předpokládáme, že konstrukce bude mít celoobvodové lehké opláštění z materiálů, jako je například sklo, tahokov nebo hliníkové plechy,“ uvedl k možné podobě objektu Matěj Hollan.

Součástí investičního záměru je i zabudování technologického zařízení pro řízené parkování se vzdálenou kontrolou a vybudování obslužného chodníku, který bude sloužit pro pohyb chodců mezi parkovištěm a zastávkou hromadné dopravy.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.