Přeskočit na obsah

Město připravuje dokumentaci pro výběr dodavatele na výstavbu multifunkčního sportoviště Lužánky

13. května 2020

Brněnští radní souhlasí se záměrem vybudovat v atraktivní lokalitě Lužánek sportovně rekreační areál s celoročním provozem, který bude sloužit jak veřejnosti, školám a firmám, tak i sportovním klubům. Kompletní projektová dokumentace bude připravena nejpozději do konce roku 2021.

„Plánované sportoviště nabídne veřejnosti v zimních měsících kromě moderního kluziště i rychlobruslařský ovál v délce 333,3 m splňující požadavky Mezinárodní bruslařské unie (ISU) pro pořádání juniorských závodů a hokejové hřiště 60x30 m. V létě zde budou fungovat letní sportoviště, jejichž výčet bude upřesněn v průběhu projektových prací. Může jít například o mobilní pumptrack, hřiště pro malou kopanou či další míčové sporty,“ přiblížil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý. V další fázi pak bude podle potřeby řešeno zastřešení či zastínění sportoviště nebo vybudování tribun.

Předpokládané náklady na výstavbu sportoviště jsou dle studie ve výši 80 mil. Kč bez DPH.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.