Přeskočit na obsah

Město připravuje asanaci svahu nad stezkou Zouvalka na Brněnské přehradě

04. srpna 2021

V loňském roce byla uvedena do provozu pěší stezka Zouvalka na Brněnské přehradě. Na základě geotechnického průzkumu město nyní připravuje asanaci svahu nad novou lávkou.

„Předchozí stav stezky na levém břehu Brněnské přehrady byl nevyhovující a v některých místech i nebezpečný. Díky terénním úpravám zde vznikla nová lávka a další část chodníků byla zpevněna. Po otevření došlo k výraznému nárůstu počtu chodců, který znamená větší zátěž pro podloží v dané lokalitě. Z tohoto důvodu jsme si nechali vypracovat geotechnický průzkum svahu, na jehož základě jsme vytipovali místa, která vyžadují zabezpečení nebo jiné úpravy,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Na dnešním zasedání rada souhlasila se zpracováním investičního záměru na sanaci svahů při chodníku v lokalitě Zouvalka. „Samotná investice se vztahuje k území, ve kterém se nachází nová dřevěná lávka. Rozdělena bude na šest částí, pro které budou navržena specifická opatření. Hlavním cílem je zajistit větší bezpečnost chodcům. Předběžně jsme náklady vyčíslili na 2 až 3 miliony korun,“ dodal Petr Hladík.

Více o loňských úpravách stezky najdete v článku na webu města: https://www.brno.cz/brno-aktualne/co-se-deje-v-brne/a/stezka-zouvalka-na-prehrade-ozije-diky-rekonstrukci-bude-bezpecnejsi/.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.