Přeskočit na obsah

Město přikoupí dva Seniorbusy, od července jich bude po Brně jezdit už šest

26. února 2020
14 000 jízd, 20 000 přepravených osob a 201 000 najetých kilometrů, to je bilance roku 2019, kdy ulice Brna brázdily čtyři Seniorbusy. Čísla přitom mohla být ještě vyšší: poptávka stále převyšuje možnosti, které dopravní podnik má. Díky dnešnímu rozhodnutí radních přibydou do vozového parku další dvě auta.

„Seniorbus je v provozu téměř čtyři roky, takže se jedná už o zavedenou službu, která je mezi staršími lidmi čím dál oblíbenější. Ačkoliv se začínalo se dvěma automobily a postupně se další dva přidaly, stále se nedařilo uspokojit všechny zájemce. Proto jsme dnes schválili dodatek ke stávající smlouvě s DPMB, ve kterém službu rozšiřujeme rovnou o dvě auta. I když je v Brně pokrytí MHD na nadstandardní úrovni, ne na všechna místa se senioři nebo osoby se sníženou schopností pohybu pohodlně dostanou, u Seniorbusu jim navíc řidič pomůže s nástupem a výstupem nebo s uložením zavazadel,“ vyzdvihla primátorka města Markéta Vaňková.

Na provoz služby Seniorbus má Odbor sociální péče pro letošní rok připravenou částku 7,8 milionu korun. „Služba je určená pro seniory a držitele průkazu ZTP a ZTP/P. Mohou ji využít 6x měsíčně a v drtivé většině tak činí pro cesty k lékaři, případně na nákupy, okrajově ale také například když vyrážejí za kulturou nebo za zábavou. Tomu je přizpůsobena i provozní doba, která je od 6 ráno do 22 večer,“ doplnil náměstek pro oblast sociální Robert Kerndl.

Přepravu je potřeba objednat předem, nejdříve 14 dní před jízdou, v čemž se odráží snaha minimalizovat rušení jízd na poslední chvíli. Jedna cesta vyjde uživatele na 50 Kč.

„V pracovní dny naši řidiči uskuteční asi 50 jízd denně, o víkendu zhruba polovičku. Za loňský rok jsme přijali 24 tisíc objednávek, ale zhruba 7 600 jsme museli z kapacitních důvodů odmítnout – to je asi 20 na každý den. Pořízení nových vozů proto velmi vítáme a už teď vybíráme konkrétní typy. Rádi bychom, aby nová auta měla větší kapacitu a my mohli nabídnout více tzv. spolujízd,“ uvedl ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Z aktuálních čtyř aut jedno jezdí na CNG, ostatní na naftu. Jsou vhodná i k přepravě vozíčkářů. Obsluhuje je 6 řidičů, kterým vypomáhají brigádníci.

Více informací a kontakt pro objednání najdete na: https://socialnipece.brno.cz/sluzby-mesta/senior-taxi-brno/.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.