Přeskočit na obsah

Město představuje nový projekt Kultura Brno

28. června 2021

Brno se dlouhodobě snaží dělat úřad přehlednější a přístupnější lidem, a proto všechny aktivity Odboru kultury Magistrátu města Brna sloučilo pod projekt Kultura Brno. Vše o jejich aktivitách a projektech nyní zájemci najdou na novém webu kultura.brno.cz.

„Aktivity magistrátního Odboru kultury se začaly postupem času rozrůstat. Vznikají nové projekty a iniciativy, které mohou být pro běžného občana poměrně nepřehledné, a on nemusí tušit, co se pod hlavičkou magistrátu vyvíjí. I v tom pomůže nový web kultura.brno.cz,“ nastínil náměstek primátorky Tomáš Koláčný

Vše začalo vznikem brněnské kulturní strategie v roce 2018, díky které začal Odbor kultury pořádat Brněnský kulturní parlament. Tedy platformu, která propojuje potřeby brněnských kulturních a kreativních odvětví s úředníky, městskými částmi a politiky.

Průběžně Odbor kultury také koordinuje projekty v oblasti výtvarného umění nebo hudby. Například web Sochařské Brno shromažďuje a mapuje informace o umění ve veřejném prostoru města Brna, pečuje o drobnou architekturu a informuje o sochařských soutěžích a projektech. V oblasti hudby město řídí projekt OnStage, který přináší do městského prostoru hudební výukové programy a aktivity. Prostřednictvím hudby zapojuje děti ze sociálně ohrožených skupin a napomáhá tak sociální soudržnosti. 

„Vznikl také projekt Plug & Play, který usnadňuje pořádání kulturně-komunitních akcí na nejlepších veřejných místech v Brně. Provádí potenciální pořadatele takových akcí podmínkami i základní administrativou, umožňuje navíc její vyřízení pohodlně online,“ uvedl radní pro oblast kultury a také iniciátor projektu Marek Fišer.

Důležitou součástí webu Kultura Brno je interaktivní mapa Kam za kulturou, kterou odbor vytvořil pro orientaci v kulturně-kreativní oblasti města Brna a aktuální nabídce probíhajících akcí. Mapa obsahuje několik tematických vrstev, které lze filtrovat a skládat na sebe. Mezi kulturními body v mapě si lidé mohou zvolit trasu a mapu si následně vytisknout, uložit či ji sdílet. Do mapy jsou zaneseny instituce městem zřizované i nezřizované a ze široké škály kulturních a kreativních odvětví. Mapa je navíc propojena s projektem Sochařské Brno, lze na ní také zkontrolovat bezbariérovost jednotlivých aktivit.

Mgr. Kateřina GardoňováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 466mobil: +420 602 595 170

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.