Přeskočit na obsah

Město požádá kraj o dotaci na část nákladů spojených s výstavbou Janáčkova kulturního centra. Prozatím jde o 25 milionů

21. července 2021

Město požádá kraj o vyplacení části dotace na Janáčkovo kulturní centrum. Pětadvacet milionů korun využije na úhradu dokumentace pro provedení stavby. S podáním Žádosti o finanční podporu z rozpočtu JMK pro rok 2021 dnes souhlasila Rada města Brna.

Žádost o dotaci z rozpočtu kraje vychází z Memoranda o spolupráci při přípravě a realizaci projektu Janáčkova kulturního centra, které Ministerstvo kultury, Jihomoravský kraj a statutární město Brno podepsaly 1. října 2016.

„Ministerstvo se v něm zavázalo poskytnout prostředky ve výši 600 milionů korun a Jihomoravský kraj 100 milionů. Jak postupují práce na takzvané druhé etapě, vznikají náklady, které je možné z dotace pokrýt.  Konkrétně to znamená, že finanční prostředky budou využity na úhradu dokumentace pro provedení stavby, což se týká nejen nadzemní části objektu s koncertním sálem, ale také – podle aktualizovaného investičního záměru a dodatku smlouvy s architekty – technologického centra v podzemí nebo propojení s budovou Besedního domu a jeho úprav,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

„V letošním roce nastal v realizaci významného strategického projektu města Brna podstatný posun. Především se podařilo zareagovat na dotační program vyhlášený Ministerstvem kultury a odevzdat žádost o dotaci. Koncem dubna pak dorazil na brněnské výstaviště akustický model sálu v měřítku 1 : 10, v němž bude do konce července tým světového akustika Yasuhisy Toyoty provádět akustická měření a ověřovat své výpočty,“ připomněl brněnský radní pro kulturu Marek Fišer.

„Největší část nákladů spojených s výstavbou Janáčkova kulturního centra ponese město Brno, půjde o více než 960 milionů korun. Nezanedbatelný je také podíl městské společnosti Brněnské komunikace, ta vynaložila přes 330 milionů na takzvanou první etapu,“ doplnila další zdroje financování primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.