Přeskočit na obsah

Město poskytne zdarma prostory pro příští daltonskou konferenci

01. prosince 2021
Spolek Czech Dalton se obrátil na město Brno s žádostí o výpůjčku Sněmovního sálu na Nové radnici. V květnu příštího roku by zde spolek chtěl uspořádat 25. mezinárodní daltonskou konferenci. Radní žádosti vyhověli a zmiňované prostory poskytnou pořadatelům zdarma.

„Ve čtvrtek 5. května 2022 se na Nové radnici uskuteční 25. ročník mezinárodní daltonské konference. Účast na ní přislíbilo množství zahraničních pedagogických odborníků například z Nizozemska, Španělska, Rakouska, Slovenska, Německa nebo Turecka. Oceňuji inovativní přístupy k výuce dětí a věřím, že pro všechny zúčastněné bude setkání velmi přínosné,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík, který nad akcí převzal i záštitu.

„Město Brno podporuje tradiční i netradiční výukové postupy. Je pak na samotných rodičích, ke kterému přístupu se nakonec přikloní. Co se týče daltonských škol, i ty mají v Brně tradici. Zásady, které prosazují, tedy zodpovědnost, samostatnost a spolupráce, jsou blízké i mně. Je mi ctí, že se bude jubilejní ročník daltonské konference konat na půdě Nové radnice,“ podotkl Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu.

O prostor Sněmovního sálu se stará Odbor správy majetku Magistrátu města Brna. „V daném termínu samozřejmě prostory připravíme tak, aby se zde konference mohla bez potíží konat,“ dodal náměstek primátorky Jiří Oliva.

Bc. Filip Poňuchálek
Kteří tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.