Přeskočit na obsah

Město poskytne zdarma prostory pro příští daltonskou konferenci

01. prosince 2021

Spolek Czech Dalton se obrátil na město Brno s žádostí o výpůjčku Sněmovního sálu na Nové radnici. V květnu příštího roku by zde spolek chtěl uspořádat 25. mezinárodní daltonskou konferenci. Radní žádosti vyhověli a zmiňované prostory poskytnou pořadatelům zdarma.

„Ve čtvrtek 5. května 2022 se na Nové radnici uskuteční 25. ročník mezinárodní daltonské konference. Účast na ní přislíbilo množství zahraničních pedagogických odborníků například z Nizozemska, Španělska, Rakouska, Slovenska, Německa nebo Turecka. Oceňuji inovativní přístupy k výuce dětí a věřím, že pro všechny zúčastněné bude setkání velmi přínosné,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík, který nad akcí převzal i záštitu.

„Město Brno podporuje tradiční i netradiční výukové postupy. Je pak na samotných rodičích, ke kterému přístupu se nakonec přikloní. Co se týče daltonských škol, i ty mají v Brně tradici. Zásady, které prosazují, tedy zodpovědnost, samostatnost a spolupráce, jsou blízké i mně. Je mi ctí, že se bude jubilejní ročník daltonské konference konat na půdě Nové radnice,“ podotkl Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu.

O prostor Sněmovního sálu se stará Odbor správy majetku Magistrátu města Brna. „V daném termínu samozřejmě prostory připravíme tak, aby se zde konference mohla bez potíží konat,“ dodal náměstek primátorky Jiří Oliva.

Bc. Filip Poňuchálek
Kteří tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.