Přeskočit na obsah

Město poskytne zdarma prostory pro příští daltonskou konferenci

01. prosince 2021

Spolek Czech Dalton se obrátil na město Brno s žádostí o výpůjčku Sněmovního sálu na Nové radnici. V květnu příštího roku by zde spolek chtěl uspořádat 25. mezinárodní daltonskou konferenci. Radní žádosti vyhověli a zmiňované prostory poskytnou pořadatelům zdarma.

„Ve čtvrtek 5. května 2022 se na Nové radnici uskuteční 25. ročník mezinárodní daltonské konference. Účast na ní přislíbilo množství zahraničních pedagogických odborníků například z Nizozemska, Španělska, Rakouska, Slovenska, Německa nebo Turecka. Oceňuji inovativní přístupy k výuce dětí a věřím, že pro všechny zúčastněné bude setkání velmi přínosné,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík, který nad akcí převzal i záštitu.

„Město Brno podporuje tradiční i netradiční výukové postupy. Je pak na samotných rodičích, ke kterému přístupu se nakonec přikloní. Co se týče daltonských škol, i ty mají v Brně tradici. Zásady, které prosazují, tedy zodpovědnost, samostatnost a spolupráce, jsou blízké i mně. Je mi ctí, že se bude jubilejní ročník daltonské konference konat na půdě Nové radnice,“ podotkl Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu.

O prostor Sněmovního sálu se stará Odbor správy majetku Magistrátu města Brna. „V daném termínu samozřejmě prostory připravíme tak, aby se zde konference mohla bez potíží konat,“ dodal náměstek primátorky Jiří Oliva.

Bc. Filip Poňuchálek
Kteří tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.