Přeskočit na obsah

Město poskytne finanční prostředky na kybernetické zabezpečení nemocnic

03. února 2021

Nemocnice Milosrdných bratří a Úrazová nemocnice by měly obdržet od města příspěvek na zajištění kybernetické bezpečnosti. Dnes jej schválila Rada města Brna, potvrdit jej ještě musí brněnské zastupitelstvo.

Ve 2. čtvrtletí roku 2020 byl v Nemocnici Milosrdných bratří a v Úrazové nemocnici proveden audit, jehož cílem bylo zjistit virtuální zranitelnost a odolnost infrastruktury vůči kybernetickým hrozbám a doporučit operativní a systémové kroky, které by tyto hrozby minimalizovaly. Audit zaznamenal závažné skutečnosti, které by v případě útoku mohly vést ke škodám.

Obě nemocnice proto po auditu předložily „Plány etap zvýšení kybernetické bezpečnosti“, jejichž součástí jsou například zabezpečovací prvky sítí, pořízení hardwaru pro zálohování dat či upgrade bezpečnostního softwaru. V případě, že ZMB schválí poskytnutí investičního příspěvku, bude realizovaná investiční akce rozdělena do dvou etap, přičemž obě by byly uskutečněny ještě v letošním roce.

„21. století je dobou virtuálního prostoru, ale bohužel se sem přesunula také kriminalita. Finanční prostředky ve výši 11,99 milionu korun pro Nemocnici Milosrdných bratří a 12,15 milionu pro Úrazovou nemocnici zajistí, že obě instituce budou dobře chráněny před potenciálními hrozbami. V loňském roce jsme při incidentu v bohunické nemocnici viděli, jak je takové zabezpečení důležité,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.