Přeskočit na obsah

Město poskytne finanční prostředky na kybernetické zabezpečení nemocnic

03. února 2021
Nemocnice Milosrdných bratří a Úrazová nemocnice by měly obdržet od města příspěvek na zajištění kybernetické bezpečnosti. Dnes jej schválila Rada města Brna, potvrdit jej ještě musí brněnské zastupitelstvo.

Ve 2. čtvrtletí roku 2020 byl v Nemocnici Milosrdných bratří a v Úrazové nemocnici proveden audit, jehož cílem bylo zjistit virtuální zranitelnost a odolnost infrastruktury vůči kybernetickým hrozbám a doporučit operativní a systémové kroky, které by tyto hrozby minimalizovaly. Audit zaznamenal závažné skutečnosti, které by v případě útoku mohly vést ke škodám.

Obě nemocnice proto po auditu předložily „Plány etap zvýšení kybernetické bezpečnosti“, jejichž součástí jsou například zabezpečovací prvky sítí, pořízení hardwaru pro zálohování dat či upgrade bezpečnostního softwaru. V případě, že ZMB schválí poskytnutí investičního příspěvku, bude realizovaná investiční akce rozdělena do dvou etap, přičemž obě by byly uskutečněny ještě v letošním roce.

„21. století je dobou virtuálního prostoru, ale bohužel se sem přesunula také kriminalita. Finanční prostředky ve výši 11,99 milionu korun pro Nemocnici Milosrdných bratří a 12,15 milionu pro Úrazovou nemocnici zajistí, že obě instituce budou dobře chráněny před potenciálními hrozbami. V loňském roce jsme při incidentu v bohunické nemocnici viděli, jak je takové zabezpečení důležité,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.