Přeskočit na obsah

Město poskytne finanční prostředky na kybernetické zabezpečení nemocnic

03. února 2021
Nemocnice Milosrdných bratří a Úrazová nemocnice by měly obdržet od města příspěvek na zajištění kybernetické bezpečnosti. Dnes jej schválila Rada města Brna, potvrdit jej ještě musí brněnské zastupitelstvo.

Ve 2. čtvrtletí roku 2020 byl v Nemocnici Milosrdných bratří a v Úrazové nemocnici proveden audit, jehož cílem bylo zjistit virtuální zranitelnost a odolnost infrastruktury vůči kybernetickým hrozbám a doporučit operativní a systémové kroky, které by tyto hrozby minimalizovaly. Audit zaznamenal závažné skutečnosti, které by v případě útoku mohly vést ke škodám.

Obě nemocnice proto po auditu předložily „Plány etap zvýšení kybernetické bezpečnosti“, jejichž součástí jsou například zabezpečovací prvky sítí, pořízení hardwaru pro zálohování dat či upgrade bezpečnostního softwaru. V případě, že ZMB schválí poskytnutí investičního příspěvku, bude realizovaná investiční akce rozdělena do dvou etap, přičemž obě by byly uskutečněny ještě v letošním roce.

„21. století je dobou virtuálního prostoru, ale bohužel se sem přesunula také kriminalita. Finanční prostředky ve výši 11,99 milionu korun pro Nemocnici Milosrdných bratří a 12,15 milionu pro Úrazovou nemocnici zajistí, že obě instituce budou dobře chráněny před potenciálními hrozbami. V loňském roce jsme při incidentu v bohunické nemocnici viděli, jak je takové zabezpečení důležité,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.