Přeskočit na obsah

Město poskytne další miliony korun na opravy sportovišť

26. srpna 2020
Na základě výzvy pro druhé kolo obdrželo město Brno žádosti zdejších sportovních klubů a organizací o investiční a neinvestiční dotace v programu Zkvalitnění sportovního prostředí a zařízení na území města Brna. Radní doporučili zastupitelstvu schválit poskytnutí těchto dotací ve výši 10 919 000 Kč.

V roce 2020 vyčlenilo město Brno na rekonstrukce sportovišť a zlepšení podmínek pro sportování 35 milionů Kč. V červnu 2020 Zastupitelstvo města Brna schválilo poskytnutí investičních a neinvestičních dotací ve výši 9 085 000 Kč na projekty, které sportovní organizace podaly v rámci prvního kola programu Zkvalitnění sportovního prostředí a zařízení na území města Brna.

Protože finanční prostředky nebyly v prvním kole vyčerpány, byla do konce června vyhlášena výzva pro druhé kolo výše zmíněného programu. Rada nyní doporučila Zastupitelstvu města Brna schválit ve druhém kole programu dotace ve výši 10 919 000 Kč pro 11 projektů.

„Záleží nám na tom, abychom profesionálním i amatérským sportovcům vytvořili ty nejlepší podmínky pro jejich činnost na moderních a dobře vybavených sportovištích. Ať se tedy jedná o dotaci 2 700 000 korun na pořízení tribuny pro areál SK Líšeň, nebo ‚jenom‘ o 290 000 Kč na vybavení zázemí pro suchou a baletní přípravu krasobruslařů klubu VSK Technika Brno, vždy je to ve prospěch brněnského sportu,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

K dalším podpořeným projektům patří například rekonstrukce střechy TJ Sokol Brno I (1 000 000 Kč), oprava podlah, výměna dveří a související úpravy ve sportovním centru TAK Hellas Brno v Řečkovicích (370 000 Kč) nebo výměna osvětlení na LED na Městském baseballovém stadionu v Komárově (1 740 000 Kč) atd.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.