Přeskočit na obsah

Město poskytne další miliony korun na opravy sportovišť

26. srpna 2020

Na základě výzvy pro druhé kolo obdrželo město Brno žádosti zdejších sportovních klubů a organizací o investiční a neinvestiční dotace v programu Zkvalitnění sportovního prostředí a zařízení na území města Brna. Radní doporučili zastupitelstvu schválit poskytnutí těchto dotací ve výši 10 919 000 Kč.

V roce 2020 vyčlenilo město Brno na rekonstrukce sportovišť a zlepšení podmínek pro sportování 35 milionů Kč. V červnu 2020 Zastupitelstvo města Brna schválilo poskytnutí investičních a neinvestičních dotací ve výši 9 085 000 Kč na projekty, které sportovní organizace podaly v rámci prvního kola programu Zkvalitnění sportovního prostředí a zařízení na území města Brna.

Protože finanční prostředky nebyly v prvním kole vyčerpány, byla do konce června vyhlášena výzva pro druhé kolo výše zmíněného programu. Rada nyní doporučila Zastupitelstvu města Brna schválit ve druhém kole programu dotace ve výši 10 919 000 Kč pro 11 projektů.

„Záleží nám na tom, abychom profesionálním i amatérským sportovcům vytvořili ty nejlepší podmínky pro jejich činnost na moderních a dobře vybavených sportovištích. Ať se tedy jedná o dotaci 2 700 000 korun na pořízení tribuny pro areál SK Líšeň, nebo ‚jenom‘ o 290 000 Kč na vybavení zázemí pro suchou a baletní přípravu krasobruslařů klubu VSK Technika Brno, vždy je to ve prospěch brněnského sportu,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

K dalším podpořeným projektům patří například rekonstrukce střechy TJ Sokol Brno I (1 000 000 Kč), oprava podlah, výměna dveří a související úpravy ve sportovním centru TAK Hellas Brno v Řečkovicích (370 000 Kč) nebo výměna osvětlení na LED na Městském baseballovém stadionu v Komárově (1 740 000 Kč) atd.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.