Přeskočit na obsah

Město poskytne další kulturní dotace

30. října 2019
Brněnští radní dnes schválili poskytnutí neinvestičních individuálních dotací z rozpočtu města Brna v oblasti kultury na rok 2019. Podpoří fungování projektu Brno – město hudby, výstavu akademických insignií i uspořádání oratoria k 30. výročí sametové revoluce.

Celkem 260 tisíc korun podpoří fungování projektu Brno – město hudby, který má i svou anglickou verzi Brno – music friendly city. Tyto peníze budou použity především na mzdy pro autory příspěvků.

Projekt se snaží vytvořit image města Brna jako významného a stále více se rozvíjejícího hudebního místa. Svou prezentací ukazuje šíři kvalitních hudebních aktivit v Brně a okolí nejen pro obyvatele města a tuzemské návštěvníky, ale také pro cizince, kterým je poskytován servis v angličtině. Webový portál je navíc komunikačním kanálem pro Brno – město hudby UNESCO,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer

Půlmilionovou dotaci obdrží Moravské zemské muzeum na uspořádání výstavy insignií a archiválií brněnských univerzit v termínu od 15. do 24. listopadu 2019. Do projektu se zapojí Vysoké učení technické v Brně, Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Janáčkova akademie múzických umění v Brně a Univerzita obrany.

Dalších 100 tisíc korun je určeno na realizaci projektu Oratorium Svatá Ludmila Antonína Dvořáka. Oratorium v podání brněnské filharmonie připomene 30. výročí sametové revoluce v katedrále sv. Petra a Pavla. Koncert bude řídit světový dirigent Dennis Russell.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.