Přeskočit na obsah

Město poskytne další kulturní dotace

30. října 2019

Brněnští radní dnes schválili poskytnutí neinvestičních individuálních dotací z rozpočtu města Brna v oblasti kultury na rok 2019. Podpoří fungování projektu Brno – město hudby, výstavu akademických insignií i uspořádání oratoria k 30. výročí sametové revoluce.

Celkem 260 tisíc korun podpoří fungování projektu Brno – město hudby, který má i svou anglickou verzi Brno – music friendly city. Tyto peníze budou použity především na mzdy pro autory příspěvků.

Projekt se snaží vytvořit image města Brna jako významného a stále více se rozvíjejícího hudebního místa. Svou prezentací ukazuje šíři kvalitních hudebních aktivit v Brně a okolí nejen pro obyvatele města a tuzemské návštěvníky, ale také pro cizince, kterým je poskytován servis v angličtině. Webový portál je navíc komunikačním kanálem pro Brno – město hudby UNESCO,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer

Půlmilionovou dotaci obdrží Moravské zemské muzeum na uspořádání výstavy insignií a archiválií brněnských univerzit v termínu od 15. do 24. listopadu 2019. Do projektu se zapojí Vysoké učení technické v Brně, Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Janáčkova akademie múzických umění v Brně a Univerzita obrany.

Dalších 100 tisíc korun je určeno na realizaci projektu Oratorium Svatá Ludmila Antonína Dvořáka. Oratorium v podání brněnské filharmonie připomene 30. výročí sametové revoluce v katedrále sv. Petra a Pavla. Koncert bude řídit světový dirigent Dennis Russell.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.