Přeskočit na obsah

Město poskytne bezplatně prostory na Nové radnici pro ceremoniál předávání mezinárodních cen vévody z Edinburghu

18. září 2019

Rada města Brna dnes schválila výpůjčku, tedy bezplatné poskytnutí, prostor velkého zasedacího sálu a Rytířského sálu v budově Nové radnice obecně prospěšné společnosti The Duke of Edinburgh`s International Award Czech Republic Foundation (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) k uspořádání slavnostní ceremonie u příležitosti předávání certifikátů úspěšným absolventům programu organizace. Akce se uskuteční 25. listopadu 2019.

Velký zasedací sál bude 25. listopadu hostit dvě šedesátiminutové ceremonie, a to od 10 a od 14 hodin. Malé občerstvení pro účastníky je poté naplánováno v Rytířském sále.

„Město Brno letos v únoru vyčlenilo 522 tisíc korun, které si mezi sebe rozdělilo 8 institucí zapojených do projektu The Duke of Edinburgh`s International Award Czech Republic Foundation. Jsem velmi rád, že vedle zmíněného finančního příspěvku můžeme tuto organizaci, jejíž mezinárodně známý program s více než padesátiletou tradicí pomáhá neformálně vzdělávat mladé lidi, podpořit bezplatným poskytnutím prostor pro slavnostní ceremoniál udílení cen. Věřím, že krása a důstojnost historických sálů Nové radnice podtrhne význam akce i samotného projektu,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Cílem obecně prospěšné společnosti The Duke of Edinburgh`s International Award Czech Republic Foundation (DofE) je podporovat mladé lidi na cestě k samostatnosti, sebevědomí, budoucímu uplatnění i sociálnímu cítění. Celosvětový program neformálního vzdělávání DofE, který založil v roce 1956 britský princ Philip, je určen mladým lidem ve věku od 14 do 24 let.

Zastupitelstvo města Brna schválilo memorandum o spolupráci mezi městem Brnem a DofE v roce 2017. Žáci brněnských základních škol tak mohou při volnočasových aktivitách rozvíjet svůj talent v nejrůznějších oborech, zvyšovat své sportovní dovednosti, zapojit se do dobrovolnických akcí při práci s dětmi a seniory či absolvovat dobrodružné expedice. Program může mladým lidem pomoci k přijetí na střední či vysoké školy a posléze může nastartovat i jejich profesní kariéru.

Příspěvek 522 tisíc korun, který brněnští radní schválili letos v únoru, umožňuje osmi organizacím – ARTISSIMO z.s., ZŠ Čejkovická 10, ZŠ a MŠ Jana Broskvy 3, ZŠ Bosonožská 9, ZŠ Gajdošova 3, ZŠ Bakalovo nábřeží 8, ZŠ Labská 27, ZŠ a MŠ Kotlářská 4 – zajistit kompletní zaškolení vedoucích projektu, uhradit roční poplatek za členství v DofE, odměny zapojeným pedagogům a nákup materiálního vybavení pro dobrodružnou expedici. Dále je možné získat prostředky na poplatky za složení jazykové zkoušky pro každého úspěšného žáka zapojeného do projektu DofE.

Mgr. Markéta Žáková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 029
e-mail: zakova.marketa@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.