Přeskočit na obsah

Město poskytne bezplatně prostory na Nové radnici pro ceremoniál předávání mezinárodních cen vévody z Edinburghu

18. září 2019
Rada města Brna dnes schválila výpůjčku, tedy bezplatné poskytnutí, prostor velkého zasedacího sálu a Rytířského sálu v budově Nové radnice obecně prospěšné společnosti The Duke of Edinburgh`s International Award Czech Republic Foundation (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) k uspořádání slavnostní ceremonie u příležitosti předávání certifikátů úspěšným absolventům programu organizace. Akce se uskuteční 25. listopadu 2019.

Velký zasedací sál bude 25. listopadu hostit dvě šedesátiminutové ceremonie, a to od 10 a od 14 hodin. Malé občerstvení pro účastníky je poté naplánováno v Rytířském sále.

„Město Brno letos v únoru vyčlenilo 522 tisíc korun, které si mezi sebe rozdělilo 8 institucí zapojených do projektu The Duke of Edinburgh`s International Award Czech Republic Foundation. Jsem velmi rád, že vedle zmíněného finančního příspěvku můžeme tuto organizaci, jejíž mezinárodně známý program s více než padesátiletou tradicí pomáhá neformálně vzdělávat mladé lidi, podpořit bezplatným poskytnutím prostor pro slavnostní ceremoniál udílení cen. Věřím, že krása a důstojnost historických sálů Nové radnice podtrhne význam akce i samotného projektu,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Cílem obecně prospěšné společnosti The Duke of Edinburgh`s International Award Czech Republic Foundation (DofE) je podporovat mladé lidi na cestě k samostatnosti, sebevědomí, budoucímu uplatnění i sociálnímu cítění. Celosvětový program neformálního vzdělávání DofE, který založil v roce 1956 britský princ Philip, je určen mladým lidem ve věku od 14 do 24 let.

Zastupitelstvo města Brna schválilo memorandum o spolupráci mezi městem Brnem a DofE v roce 2017. Žáci brněnských základních škol tak mohou při volnočasových aktivitách rozvíjet svůj talent v nejrůznějších oborech, zvyšovat své sportovní dovednosti, zapojit se do dobrovolnických akcí při práci s dětmi a seniory či absolvovat dobrodružné expedice. Program může mladým lidem pomoci k přijetí na střední či vysoké školy a posléze může nastartovat i jejich profesní kariéru.

Příspěvek 522 tisíc korun, který brněnští radní schválili letos v únoru, umožňuje osmi organizacím – ARTISSIMO z.s., ZŠ Čejkovická 10, ZŠ a MŠ Jana Broskvy 3, ZŠ Bosonožská 9, ZŠ Gajdošova 3, ZŠ Bakalovo nábřeží 8, ZŠ Labská 27, ZŠ a MŠ Kotlářská 4 – zajistit kompletní zaškolení vedoucích projektu, uhradit roční poplatek za členství v DofE, odměny zapojeným pedagogům a nákup materiálního vybavení pro dobrodružnou expedici. Dále je možné získat prostředky na poplatky za složení jazykové zkoušky pro každého úspěšného žáka zapojeného do projektu DofE.

Mgr. Markéta Žáková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 029
e-mail: zakova.marketa@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.