Přeskočit na obsah

Město poskytne bezplatně prostory na Nové radnici pro ceremoniál předávání mezinárodních cen vévody z Edinburghu

18. září 2019

Rada města Brna dnes schválila výpůjčku, tedy bezplatné poskytnutí, prostor velkého zasedacího sálu a Rytířského sálu v budově Nové radnice obecně prospěšné společnosti The Duke of Edinburgh`s International Award Czech Republic Foundation (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) k uspořádání slavnostní ceremonie u příležitosti předávání certifikátů úspěšným absolventům programu organizace. Akce se uskuteční 25. listopadu 2019.

Velký zasedací sál bude 25. listopadu hostit dvě šedesátiminutové ceremonie, a to od 10 a od 14 hodin. Malé občerstvení pro účastníky je poté naplánováno v Rytířském sále.

„Město Brno letos v únoru vyčlenilo 522 tisíc korun, které si mezi sebe rozdělilo 8 institucí zapojených do projektu The Duke of Edinburgh`s International Award Czech Republic Foundation. Jsem velmi rád, že vedle zmíněného finančního příspěvku můžeme tuto organizaci, jejíž mezinárodně známý program s více než padesátiletou tradicí pomáhá neformálně vzdělávat mladé lidi, podpořit bezplatným poskytnutím prostor pro slavnostní ceremoniál udílení cen. Věřím, že krása a důstojnost historických sálů Nové radnice podtrhne význam akce i samotného projektu,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Cílem obecně prospěšné společnosti The Duke of Edinburgh`s International Award Czech Republic Foundation (DofE) je podporovat mladé lidi na cestě k samostatnosti, sebevědomí, budoucímu uplatnění i sociálnímu cítění. Celosvětový program neformálního vzdělávání DofE, který založil v roce 1956 britský princ Philip, je určen mladým lidem ve věku od 14 do 24 let.

Zastupitelstvo města Brna schválilo memorandum o spolupráci mezi městem Brnem a DofE v roce 2017. Žáci brněnských základních škol tak mohou při volnočasových aktivitách rozvíjet svůj talent v nejrůznějších oborech, zvyšovat své sportovní dovednosti, zapojit se do dobrovolnických akcí při práci s dětmi a seniory či absolvovat dobrodružné expedice. Program může mladým lidem pomoci k přijetí na střední či vysoké školy a posléze může nastartovat i jejich profesní kariéru.

Příspěvek 522 tisíc korun, který brněnští radní schválili letos v únoru, umožňuje osmi organizacím – ARTISSIMO z.s., ZŠ Čejkovická 10, ZŠ a MŠ Jana Broskvy 3, ZŠ Bosonožská 9, ZŠ Gajdošova 3, ZŠ Bakalovo nábřeží 8, ZŠ Labská 27, ZŠ a MŠ Kotlářská 4 – zajistit kompletní zaškolení vedoucích projektu, uhradit roční poplatek za členství v DofE, odměny zapojeným pedagogům a nákup materiálního vybavení pro dobrodružnou expedici. Dále je možné získat prostředky na poplatky za složení jazykové zkoušky pro každého úspěšného žáka zapojeného do projektu DofE.

Mgr. Markéta Žáková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 029
e-mail: zakova.marketa@brno.cz





Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.