Přeskočit na obsah

Město poskytne 900 000 korun na provoz středisek volného času

29. září 2021
Brněnští radní odsouhlasili poskytnutí 900 000 korun jednotlivým městským částem na podporu 14 středisek volného času.

Letos město Brno již poskytlo částku 1 450 000 korun na provoz Střediska volného času Lužánky a 450 000 korun na provoz Lipky. Nyní rozdělí dalších 900 000 korun. „Částka je určena na pokrytí nákladů na elektrickou energii, plyn, teplo nebo za vodné a stočné,“ vysvětlil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý a pokračoval: „Příspěvek z této částky získají pobočky Bystrouška, Lány, Kamenačky, Legato, Labyrint, Linka, Fantázie, Mateřídouška, Rozmarýnek, Paleta, Sluníčko, Kominíček, Lyska sídlící na Koniklecové ulici a Lyska sídlící na ulici Kosmonautů.“

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.