Přeskočit na obsah

Město poskytne 900 000 korun na provoz středisek volného času

29. září 2021

Brněnští radní odsouhlasili poskytnutí 900 000 korun jednotlivým městským částem na podporu 14 středisek volného času.

Letos město Brno již poskytlo částku 1 450 000 korun na provoz Střediska volného času Lužánky a 450 000 korun na provoz Lipky. Nyní rozdělí dalších 900 000 korun. „Částka je určena na pokrytí nákladů na elektrickou energii, plyn, teplo nebo za vodné a stočné,“ vysvětlil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý a pokračoval: „Příspěvek z této částky získají pobočky Bystrouška, Lány, Kamenačky, Legato, Labyrint, Linka, Fantázie, Mateřídouška, Rozmarýnek, Paleta, Sluníčko, Kominíček, Lyska sídlící na Koniklecové ulici a Lyska sídlící na ulici Kosmonautů.“

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.