Přeskočit na obsah

Město pomůže brněnským klubům vykrýt ztráty způsobené pandemií a růstem energií

19. ledna 2022
Pandemie covidu-19 a protiepidemická opatření tvrdě dopadla i na největší brněnské kluby. Radní reagují na jejich žádosti o pomoc a doporučují zastupitelům schválit individuální dotace v celkové výši 20 milionů korun. Peníze pomohou klubům vykrýt ztráty z loňského roku. Zároveň doporučili schválit dotace na letošní rok dvěma sportovním organizacím.

„Loňský rok byl pro sportovní kluby a spolky opravdu těžký. Protiepidemická opatření významně ovlivnila jejich chod – diváci se například nemohli účastnit zápasů, sportovci se museli pravidelně testovat, kluby vynaložily nemalé náklady na osobní ochranné pomůcky a dezinfekci. Rádi bychom vrcholovým sportovcům pomohli, a z tohoto důvodu navrhujeme poskytnout klubům individuální dotace na pokrytí ztrát,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

K nelehké situaci způsobené pandemií se k přidalo i skokové navýšení ceny energií. „Vyslyšeli jsme požadavky sportovních klubů, které obdržely v loňském roce dotace v programovém titulu zaměřeném na vrcholové sportovce, a navrhujeme jim poskytnout navíc podporu v celkové výši 20 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Dotace jsou navrženy například klubům Kometa Brno (7,5 milionu Kč), Zbrojovka Brno (3,2 milionu Kč), SK Líšeň 2019 (1,8 milionu Kč), BASKET BRNO (850 tisíc Kč), VK Brno (850 tisíc Kč), SKKP Handball Brno (850 tisíc Kč), Žabiny, s. r. o., (750 tisíc Kč), Volejbal Brno (850 tisíc Kč), BASKETBAL SK KRÁLOVO POLE (850 tisíc Kč), Pro Draci (450 tisíc Kč), LOKOMOTIVA BRNO HORNÍ HERŠPICE (250 tisíc Kč), Volejbalový klub Královo Pole (850 tisíc Kč), Tělocvičná jednota Sokol Brno – Obřany – Maloměřice (300 tisíc Kč), Florbal Židenice (100 tisíc Kč), Bulldogs Brno (100 tisíc Kč) a FBŠ Hattrick Brno (450 tisíc Kč).

Dalším bodem, který Rada města Brna projednala, byla podpora města na letošní rok dvěma organizacím, jež v Brně provozují sportovní areály. Jedná se o GALANT BRNO A TJ Teslu Brno. „V obou případech navyšujeme dotace oproti loňskému roku, aby se mohly spolky vyrovnat s růstem cen energií. Společnosti GALANT BRNO je navržena dotace ve výši 1,5 milionu Kč, což je o 500 tisíc víc než v roce 2021. TJ Tesla Brno by měla obdržet 2,4 milionu Kč. To je o 800 tisíc víc než loni,“ dodal radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Společnost GALANT BRNO provozuje areál Družstevní s plaveckým bazénem. Ten využívají například brněnské mateřské a základní školy pro povinnou výuku plavání.
TJ Tesla Brno sdružuje více než 1 300 členů. Sportovci se připravují v multifunkčním areálu na Lesné, kde je k dispozici gymnastický sál, sportovní hala, bazén a další potřebná zázemí.

Veškeré dotace bude na svém dalším zasedání schvalovat Zastupitelstvo města Brna.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Technologický park Brno se stal městskou laboratoří díky studentské soutěži MUNISS

Technologický park Brno jako městská laboratoř bylo téma letošní Meziuniverzitní studentské soutěže MUNISS. Tu od roku 2011 pořádá Magistrát města Brna. Tři multioborové týmy si odnesly nejen peněžní odměnu, ale jejich nápady můžou být zakomponovány přímo v areálu Technologického parku.

Teplárny Brno a ČEZ uzavřely smlouvu o spolupráci na projektu „Dodávky tepla z Jaderné elektrárny Dukovany do Brna“

Další milník při přípravě horkovodu z Jaderné elektrárny Dukovany do Brna byl dosažen. Představitelé společností ČEZ a Teplárny Brno dnes za přítomnosti premiéra Petra Fialy a primátorky města Brna Markéty Vaňkové podepsali v Brně smlouvu o spolupráci. Ta stanovuje další kroky na projektu, který má Brnu zajistit spolehlivé dodávky tepla a výrazně snížit jeho závislosti na plynu. ČEZ a Teplárny Brno shodně deklarovaly vůli pokračovat v maximální koordinaci a dál pracovat na upřesnění parametrů projektu včetně identifikace možností dotačního financování.

Minulost i budoucnost. Zoo Brno slaví 70 let od otevření výstavou v Urban centru

V letošním roce slaví brněnská zoo 70 let od svého otevření. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava v Urban centru, která začne ve čtvrtek 25. května a potrvá do 10. července.

Město osadilo střechy osmi městských budov fotovoltaikou, ušetří 20 milionů korun

Městská akciová společnost SAKO Brno SOLAR dokončuje instalaci fotovoltaických panelů na střechách osmi  budov v majetku města. Současně podává žádost o dotace na dalších 55 výroben a v různých fázích projektové přípravy má rozpracováno 70 realizací