Město pomůže brněnským klubům vykrýt ztráty způsobené pandemií a růstem energií - Tiskový servis

Město pomůže brněnským klubům vykrýt ztráty způsobené pandemií a růstem energií

  • 19. ledna 2022
  • 3 minuty čtení

Pandemie covidu-19 a protiepidemická opatření tvrdě dopadla i na největší brněnské kluby. Radní reagují na jejich žádosti o pomoc a doporučují zastupitelům schválit individuální dotace v celkové výši 20 milionů korun. Peníze pomohou klubům vykrýt ztráty z loňského roku. Zároveň doporučili schválit dotace na letošní rok dvěma sportovním organizacím.

„Loňský rok byl pro sportovní kluby a spolky opravdu těžký. Protiepidemická opatření významně ovlivnila jejich chod – diváci se například nemohli účastnit zápasů, sportovci se museli pravidelně testovat, kluby vynaložily nemalé náklady na osobní ochranné pomůcky a dezinfekci. Rádi bychom vrcholovým sportovcům pomohli, a z tohoto důvodu navrhujeme poskytnout klubům individuální dotace na pokrytí ztrát,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

K nelehké situaci způsobené pandemií se k přidalo i skokové navýšení ceny energií. „Vyslyšeli jsme požadavky sportovních klubů, které obdržely v loňském roce dotace v programovém titulu zaměřeném na vrcholové sportovce, a navrhujeme jim poskytnout navíc podporu v celkové výši 20 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Dotace jsou navrženy například klubům Kometa Brno (7,5 milionu Kč), Zbrojovka Brno (3,2 milionu Kč), SK Líšeň 2019 (1,8 milionu Kč), BASKET BRNO (850 tisíc Kč), VK Brno (850 tisíc Kč), SKKP Handball Brno (850 tisíc Kč), Žabiny, s. r. o., (750 tisíc Kč), Volejbal Brno (850 tisíc Kč), BASKETBAL SK KRÁLOVO POLE (850 tisíc Kč), Pro Draci (450 tisíc Kč), LOKOMOTIVA BRNO HORNÍ HERŠPICE (250 tisíc Kč), Volejbalový klub Královo Pole (850 tisíc Kč), Tělocvičná jednota Sokol Brno – Obřany – Maloměřice (300 tisíc Kč), Florbal Židenice (100 tisíc Kč), Bulldogs Brno (100 tisíc Kč) a FBŠ Hattrick Brno (450 tisíc Kč).

Dalším bodem, který Rada města Brna projednala, byla podpora města na letošní rok dvěma organizacím, jež v Brně provozují sportovní areály. Jedná se o GALANT BRNO A TJ Teslu Brno. „V obou případech navyšujeme dotace oproti loňskému roku, aby se mohly spolky vyrovnat s růstem cen energií. Společnosti GALANT BRNO je navržena dotace ve výši 1,5 milionu Kč, což je o 500 tisíc víc než v roce 2021. TJ Tesla Brno by měla obdržet 2,4 milionu Kč. To je o 800 tisíc víc než loni,“ dodal radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Společnost GALANT BRNO provozuje areál Družstevní s plaveckým bazénem. Ten využívají například brněnské mateřské a základní školy pro povinnou výuku plavání.
TJ Tesla Brno sdružuje více než 1 300 členů. Sportovci se připravují v multifunkčním areálu na Lesné, kde je k dispozici gymnastický sál, sportovní hala, bazén a další potřebná zázemí.

Veškeré dotace bude na svém dalším zasedání schvalovat Zastupitelstvo města Brna.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 


Další články z rubriky