Přeskočit na obsah

Město pokročilo v přípravách na realizaci sportovního a rekreačního areálu u Anthroposu

16. února 2022

Brněnští radní odsouhlasili modernizaci a přeložení přípojek včetně přeložky zařízení distribuční soustavy, která je nezbytná pro samotnou realizaci sportovního a rekreačního areálu u Anthroposu.

V rámci výstavby jsou nutné modernizace a přepracování síťových přípojek včetně distribuční soustavy a také metalického sdělovacího kabelu zhruba o délce 450 m. „Délka je v tomto případě orientační, protože se jedná o svazek 6 různých kabelů o různých délkách podle místa napojení. Výše předpokládaných nákladů je 1 873 115,- Kč bez DPH,“ uvedl radní města Brna Jaroslav Suchý.

Po zhotovení projektové dokumentace je tedy provedení přeložky distribuční sítě dalším krokem k přiblížení samotné realizace. „Máme již zažádáno o vydání společného územního a stavebního povolení a přípravy jsou v plném proudu. Věřím, že práce bychom tak mohli zahájit už letos,“ nastínil průběh Jaroslav Suchý.

Rozsáhlý sportovně-rekreační areál přesně zapadá do historického konceptu tohoto území. „Po dokončení zde budou volně přístupná sportoviště, která umožní vyžití až pro 200 rekreačních sportovců. Ti zde najdou například klopenou in-line závodní dráhu, lezecké stěny, hřiště pro malou kopanou, plážový fotbal, futsal, pump track a další zázemí,“ dodal Jaroslav Suchý.

Vizualizace: STAREZ-SPORT, a. s.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno: První pravidelný provoz automatické třídicí linky v České republice zahájen. Znamená zásadní posun v kvalitě dotřiďování odpadu

Pravidelný provoz automatické třídicí linky na plast, papír a kovové obaly zahájil dnes v areálu městské svozové a odpadové firmy SAKO Brno premiér Petr Fiala spolu s primátorkou Brna Markétou Vaňkovou, ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem a ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem. Jde o první třídicí linku v České republice, která není založena na ručním třídění, nýbrž na vysokém stupni automatizace provozu. Podstatou moderní technologie jsou optické senzory, které dokážou rozlišit a separovat různé druhy odpadů mnohem rychleji a efektivněji než stávající ruční dotřiďování.

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.