Přeskočit na obsah

Město pokročilo v přípravách na realizaci sportovního a rekreačního areálu u Anthroposu

16. února 2022

Brněnští radní odsouhlasili modernizaci a přeložení přípojek včetně přeložky zařízení distribuční soustavy, která je nezbytná pro samotnou realizaci sportovního a rekreačního areálu u Anthroposu.

V rámci výstavby jsou nutné modernizace a přepracování síťových přípojek včetně distribuční soustavy a také metalického sdělovacího kabelu zhruba o délce 450 m. „Délka je v tomto případě orientační, protože se jedná o svazek 6 různých kabelů o různých délkách podle místa napojení. Výše předpokládaných nákladů je 1 873 115,- Kč bez DPH,“ uvedl radní města Brna Jaroslav Suchý.

Po zhotovení projektové dokumentace je tedy provedení přeložky distribuční sítě dalším krokem k přiblížení samotné realizace. „Máme již zažádáno o vydání společného územního a stavebního povolení a přípravy jsou v plném proudu. Věřím, že práce bychom tak mohli zahájit už letos,“ nastínil průběh Jaroslav Suchý.

Rozsáhlý sportovně-rekreační areál přesně zapadá do historického konceptu tohoto území. „Po dokončení zde budou volně přístupná sportoviště, která umožní vyžití až pro 200 rekreačních sportovců. Ti zde najdou například klopenou in-line závodní dráhu, lezecké stěny, hřiště pro malou kopanou, plážový fotbal, futsal, pump track a další zázemí,“ dodal Jaroslav Suchý.

Vizualizace: STAREZ-SPORT, a. s.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.