Přeskočit na obsah

Město pokročilo v přípravách na realizaci sportovního a rekreačního areálu u Anthroposu

16. února 2022
Brněnští radní odsouhlasili modernizaci a přeložení přípojek včetně přeložky zařízení distribuční soustavy, která je nezbytná pro samotnou realizaci sportovního a rekreačního areálu u Anthroposu.

V rámci výstavby jsou nutné modernizace a přepracování síťových přípojek včetně distribuční soustavy a také metalického sdělovacího kabelu zhruba o délce 450 m. „Délka je v tomto případě orientační, protože se jedná o svazek 6 různých kabelů o různých délkách podle místa napojení. Výše předpokládaných nákladů je 1 873 115,- Kč bez DPH,“ uvedl radní města Brna Jaroslav Suchý.

Po zhotovení projektové dokumentace je tedy provedení přeložky distribuční sítě dalším krokem k přiblížení samotné realizace. „Máme již zažádáno o vydání společného územního a stavebního povolení a přípravy jsou v plném proudu. Věřím, že práce bychom tak mohli zahájit už letos,“ nastínil průběh Jaroslav Suchý.

Rozsáhlý sportovně-rekreační areál přesně zapadá do historického konceptu tohoto území. „Po dokončení zde budou volně přístupná sportoviště, která umožní vyžití až pro 200 rekreačních sportovců. Ti zde najdou například klopenou in-line závodní dráhu, lezecké stěny, hřiště pro malou kopanou, plážový fotbal, futsal, pump track a další zázemí,“ dodal Jaroslav Suchý.

Vizualizace: STAREZ-SPORT, a. s.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.