Město podpoří studio, které z Káznice vysílá koncerty, divadlo i diskuze

  • 06. května 2020
V bývalé Káznici (budoucí Kreativní centrum Brno) vzniklo nové vysílací studio, které přináší živé koncerty, divadelní představení, přednášky, autorská čtení, diskuze a mše. Studio Káznice LIVE tak reaguje na aktuální epidemii covid-19, která znemožnila řadě tvůrců a umělců přímý kontakt s diváky. Radní dnes jeho fungování podpořili dotací ve výši 227 tisíc korun.

Za projektem stojí zapsaný spolek Tripitaka a filmová produkce GNOMON ve spolupráci se studenty Masarykovy univerzity (Studex.tv, Radio R) a Divadelní fakulty JAMU, firmami Tech-Pro, zvukařem Michalem Gazdagem a s podporou TIC BRNO, JIC, Kreativní Brno a Indies Scope.

„Studio Káznice LIVE navíc podporuje živou kulturu a kreativní scénu, na které se podílí celý štáb, a to včetně studentů vysokých škol. Nejen občané města tak mohou zažít kulturu z pohodlí svého domova v této složité době,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Vysílání probíhá v HD kvalitě na nové facebookové stránce Káznice LIVE, paralelně pak na facebookových profilech jednotlivých partnerů. FB streamy jsou dostupné i pro diváky bez facebookového profilu. Vzniká také ucelený dramaturgický koncept vycházející ze základních linek projektu Káznice žije, díky kterému místo dlouhodobě ožívá s respektem k historickým souvislostem. Dramaturgie Káznice LIVE dává příležitost i menším a alternativním uměleckým formátům. Důležitá je také podpora brněnských umělců, kteří se v současné době ocitli bez možnosti vystupovat. Ta je zajištěna také spoluprací s darovacím serverem donio.cz.

Vysílání s vyšším diváckým potenciálem jsou nabízena ke sdílení větším distribučním společnostem s celorepublikovým dosahem. Stalo se tak v případě koncertu písničkářky Nikoly Muchy na Mall.tv.

Schválená dotace pomůže zajistit vysílání po dobu, kdy budou v platnosti omezení přijatá v souvislosti s bojem proti epidemii koronaviru dotýkající se kulturních a společenských událostí. 13. května se mohou diváci těšit na čtení z knihy Krvavý Bronx a 22. května na koncert Ivy Bittové. Více na https://www.facebook.com/kaznicelive/.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy