Přeskočit na obsah

Město podpoří studio, které z Káznice vysílá koncerty, divadlo i diskuze

06. května 2020

V bývalé Káznici (budoucí Kreativní centrum Brno) vzniklo nové vysílací studio, které přináší živé koncerty, divadelní představení, přednášky, autorská čtení, diskuze a mše. Studio Káznice LIVE tak reaguje na aktuální epidemii covid-19, která znemožnila řadě tvůrců a umělců přímý kontakt s diváky. Radní dnes jeho fungování podpořili dotací ve výši 227 tisíc korun.

Za projektem stojí zapsaný spolek Tripitaka a filmová produkce GNOMON ve spolupráci se studenty Masarykovy univerzity (Studex.tv, Radio R) a Divadelní fakulty JAMU, firmami Tech-Pro, zvukařem Michalem Gazdagem a s podporou TIC BRNO, JIC, Kreativní Brno a Indies Scope.

„Studio Káznice LIVE navíc podporuje živou kulturu a kreativní scénu, na které se podílí celý štáb, a to včetně studentů vysokých škol. Nejen občané města tak mohou zažít kulturu z pohodlí svého domova v této složité době,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Vysílání probíhá v HD kvalitě na nové facebookové stránce Káznice LIVE, paralelně pak na facebookových profilech jednotlivých partnerů. FB streamy jsou dostupné i pro diváky bez facebookového profilu. Vzniká také ucelený dramaturgický koncept vycházející ze základních linek projektu Káznice žije, díky kterému místo dlouhodobě ožívá s respektem k historickým souvislostem. Dramaturgie Káznice LIVE dává příležitost i menším a alternativním uměleckým formátům. Důležitá je také podpora brněnských umělců, kteří se v současné době ocitli bez možnosti vystupovat. Ta je zajištěna také spoluprací s darovacím serverem donio.cz.

Vysílání s vyšším diváckým potenciálem jsou nabízena ke sdílení větším distribučním společnostem s celorepublikovým dosahem. Stalo se tak v případě koncertu písničkářky Nikoly Muchy na Mall.tv.

Schválená dotace pomůže zajistit vysílání po dobu, kdy budou v platnosti omezení přijatá v souvislosti s bojem proti epidemii koronaviru dotýkající se kulturních a společenských událostí. 13. května se mohou diváci těšit na čtení z knihy Krvavý Bronx a 22. května na koncert Ivy Bittové. Více na https://www.facebook.com/kaznicelive/.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.