Přeskočit na obsah

Město podpoří organizace poskytující zdravotnické, prorodinné, proseniorské a další služby

12. ledna 2022
Městská rada dnes doporučila zastupitelstvu schválit uzavření smluv s organizacemi poskytujícími služby zdravotnické, prorodinné a proseniorské, podporu neformálních pečovatelů a podporu prevence domácího násilí, jimž byla schválena individuální dotace z rozpočtu města Brna na rok 2022.

V rámci projednávání rozpočtu města Brna na rok 2022 jsou schvalovány individuální dotace organizacím doplňujícím zdravotnické, prorodinné a proseniorské služby a dále služby v oblasti podpory neformálních pečovatelů a v oblasti prevence domácího násilí. Město celkem podpoří 30 projektů.

„Rozsah zdravotnických, prorodinných a dalších služeb poskytovaných městskými, krajskými či státními organizacemi není v mnoha případech dostačující. Přitom jde o služby, které jsou nejen záslužné
a pomáhající lidem v nouzi, ale v mnoha případech nutné a nenahraditelné. Navržené dotace dosahují výše 16,3 milionu korun. Ty se rozdělí mezi 30 projektů, které připravuje 17 organizací. Podpoříme například vzdělávání zaměstnanců v Hospici sv. Alžběty, ošetřovatelskou péči v Domě důstojného stáří organizace Betánie – křesťanská pomoc či projekt Sendvičová generace – neuchopený fenomén dnešní doby, který organizuje Centrum pro rodinu a sociální péči,“
uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Mezi organizace, kterým byla schválena dotace, patří dále například Vodní záchranná služba Brno-město (dotace na zajištění první pomoci na Brněnské přehradě), Diecézní charita Brno (domácí zdravotní péče
a další projekty) či Spondea (prevence sekundární viktimizace rodin ohrožených domácím násilím).

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.