Přeskočit na obsah

Město podpoří organizace poskytující zdravotnické, prorodinné, proseniorské a další služby

12. ledna 2022

Městská rada dnes doporučila zastupitelstvu schválit uzavření smluv s organizacemi poskytujícími služby zdravotnické, prorodinné a proseniorské, podporu neformálních pečovatelů a podporu prevence domácího násilí, jimž byla schválena individuální dotace z rozpočtu města Brna na rok 2022.

V rámci projednávání rozpočtu města Brna na rok 2022 jsou schvalovány individuální dotace organizacím doplňujícím zdravotnické, prorodinné a proseniorské služby a dále služby v oblasti podpory neformálních pečovatelů a v oblasti prevence domácího násilí. Město celkem podpoří 30 projektů.

„Rozsah zdravotnických, prorodinných a dalších služeb poskytovaných městskými, krajskými či státními organizacemi není v mnoha případech dostačující. Přitom jde o služby, které jsou nejen záslužné
a pomáhající lidem v nouzi, ale v mnoha případech nutné a nenahraditelné. Navržené dotace dosahují výše 16,3 milionu korun. Ty se rozdělí mezi 30 projektů, které připravuje 17 organizací. Podpoříme například vzdělávání zaměstnanců v Hospici sv. Alžběty, ošetřovatelskou péči v Domě důstojného stáří organizace Betánie – křesťanská pomoc či projekt Sendvičová generace – neuchopený fenomén dnešní doby, který organizuje Centrum pro rodinu a sociální péči,“
uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Mezi organizace, kterým byla schválena dotace, patří dále například Vodní záchranná služba Brno-město (dotace na zajištění první pomoci na Brněnské přehradě), Diecézní charita Brno (domácí zdravotní péče
a další projekty) či Spondea (prevence sekundární viktimizace rodin ohrožených domácím násilím).

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.