Přeskočit na obsah

Město podpoří oblast cestovního ruchu. Plánuje kampaň i odpuštění některých plateb

06. května 2020

Aktuální situace se šířením koronaviru a především přijatá opatření se negativně podepsaly na fungování cestovního ruchu v celé republice a nemalou měrou také v samotném Brně. Kancelář marketingu a cestovního ruchu Magistrátu města Brna proto předložila návrh opatření, která pomohou právě této oblasti.

„Podle analýzy je Jihomoravský kraj třetím nejohroženějším krajem v České republice v souvislosti s pandemií. Ohroženo je téměř šest tisíc pracovních pozic a předpokládá se pokles spotřeby v cestovním ruchu o 7 %. Navržená opatření tak doplňují již dříve schválené ekonomické balíčky do oblasti kultury i soukromého podnikatelského sektoru. Chceme totiž, aby město Brno bylo i nadále oblíbenou turistickou destinací, v níž stále hraje důležitou roli také veletržní a eventový průmysl,“ shrnula primátorka Markéta Vaňková.

Kancelář marketingu a cestovního ruchu počítá s okamžitou pomocí, ale také se středně a dlouhodobými opatřeními.

„Rozhodli jsme se odpustit platby ubytovacích zařízení za městské pobytové taxy, které putují do rozpočtů městským částem. Platby odpustíme a pokryjeme od června do prosince letošního roku,“ vysvětlila zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

Město také zakoupí prvních deset stojanů s dezinfekcí, které za pomoci Dopravního podniku města Brna a TIC Brno rozmístí do blízkosti turistických cílů. „Chceme tak promovat Brno jako bezpečnou a čistou destinaci. Aktuálně připravujeme také marketingovou kampaň, která má za hlavní cíl nastartovat cestovní ruch v Brně a na jižní Moravě,“ uvedla Kristýna Černá. Za tři miliony korun bez DPH tak město bude realizovat komunikační televizní a online kampaň, ve které naváže na fungující destinační značku #brnotruestory a zacílí především na tuzemské cestovatele. Společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a TIC Brno odstartuje město tuto aktivitu už v druhé polovině května.

Dalším půl milionem podpoří město subjekty cestovního ruchu prostřednictvím Moravia Convention Bureau. Ta do konce letošního roku připraví portfolio nabídek pro velké agentury s mezinárodním přesahem jako první krok pro systematickou podporu konání větších akcí kongresového a konferenčního typu v Brně a regionu.

Město rovněž podpoří turistickou kartu Brnopas, kterou návštěvníkům nabízí TIC Brno. „Finanční podporou turistické karty zajistíme její rozšíření do regionu. Brnopas tak bude k dispozici i na ubytovacích zařízeních, které ji budou nabízet za zvýhodněných podmínek. Naším cílem je takto prodloužit pobyt návštěvníků v Brně i regionu,“ upřesnila Kristýna Černá.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.