Přeskočit na obsah

Město podpoří mistrovství republiky v hraní počítačových a mobilních her

02. září 2021
Individuální neinvestiční dotace ve výši dva miliony korun na podporu Mistrovství ČR v PC/mobilních hrách 2021 bude jedním z bodů, kterými se budou na svém dalším jednání zabývat brněnští zastupitelé. Radní jim totiž včera doporučili její poskytnutí.

Mistrovství ČR v PC/mobilních hrách 2021 se uskuteční na brněnském výstavišti v pavilonu B ve dnech 26.–28. listopadu společně s veletrhem Life!

„Rozhodli jsme se jednorázově a mimořádně podpořit pořadatele tohoto mistrovství především z důvodu epidemiologické situace, která stále ovlivňuje účast na podobných akcích. Letos se totiž nepodařilo sehnat dostatek vystavovatelů, kteří by spolufinancovali pořádání mistrovství. O pořadatelství se navíc uchází i Praha. Bez podpory města by hrozilo zrušení akce pro letošní rok a také její přesunutí do jiného města v dalších letech,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Kreativní průmysly se v průběhu času stávají součástí našeho každodenního života. Konkrétně pro město Brno je charakteristický především průmysl videoherní, který zde má bohatou tradici, díky níž se tu od roku 2015 koná Mistrovství ČR ve videohrách. Protože jde o nejrychleji rostoucí průmyslové odvětví na světě, ve kterém vidíme velký potenciál do budoucna, chceme rozvoj videoherního průmyslu v regionu systematicky podporovat. Když nás tedy pořadatel zmíněného mistrovství požádal o pomoc s financováním letošního ročníku, neváhali jsme. Bylo by mimořádně nešťastné, kdyby Brno o tuto významnou herní událost, která je navíc v běžných letech plně ekonomicky soběstačná, přišlo jen kvůli výpadku vystavovatelů na veletrhu Life!, v jehož rámci se šampionát pravidelně koná,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Celkový rozpočet mistrovství je 10 milionů korun, předpokládaný počet návštěvníků veletrhu a této akce je 52 000, sledovanost mistrovství online je odhadována na 241 000 unikátních diváků a dosah na sociálních sítích okolo 1 450 000 unikátních přístupů. Celkovou mediální hodnotu komunikace organizátoři odhadují na částku 6,5 milionu korun.

V rámci mistrovství se kromě samotného hraní plánuje představení partnerů zaměřených na herní průmysl na stáncích, při prezentacích na pódiu a při doprovodných aktivitách.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.