Přeskočit na obsah

Město podpoří mistrovství republiky v hraní počítačových a mobilních her

02. září 2021

Individuální neinvestiční dotace ve výši dva miliony korun na podporu Mistrovství ČR v PC/mobilních hrách 2021 bude jedním z bodů, kterými se budou na svém dalším jednání zabývat brněnští zastupitelé. Radní jim totiž včera doporučili její poskytnutí.

Mistrovství ČR v PC/mobilních hrách 2021 se uskuteční na brněnském výstavišti v pavilonu B ve dnech 26.–28. listopadu společně s veletrhem Life!

„Rozhodli jsme se jednorázově a mimořádně podpořit pořadatele tohoto mistrovství především z důvodu epidemiologické situace, která stále ovlivňuje účast na podobných akcích. Letos se totiž nepodařilo sehnat dostatek vystavovatelů, kteří by spolufinancovali pořádání mistrovství. O pořadatelství se navíc uchází i Praha. Bez podpory města by hrozilo zrušení akce pro letošní rok a také její přesunutí do jiného města v dalších letech,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Kreativní průmysly se v průběhu času stávají součástí našeho každodenního života. Konkrétně pro město Brno je charakteristický především průmysl videoherní, který zde má bohatou tradici, díky níž se tu od roku 2015 koná Mistrovství ČR ve videohrách. Protože jde o nejrychleji rostoucí průmyslové odvětví na světě, ve kterém vidíme velký potenciál do budoucna, chceme rozvoj videoherního průmyslu v regionu systematicky podporovat. Když nás tedy pořadatel zmíněného mistrovství požádal o pomoc s financováním letošního ročníku, neváhali jsme. Bylo by mimořádně nešťastné, kdyby Brno o tuto významnou herní událost, která je navíc v běžných letech plně ekonomicky soběstačná, přišlo jen kvůli výpadku vystavovatelů na veletrhu Life!, v jehož rámci se šampionát pravidelně koná,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Celkový rozpočet mistrovství je 10 milionů korun, předpokládaný počet návštěvníků veletrhu a této akce je 52 000, sledovanost mistrovství online je odhadována na 241 000 unikátních diváků a dosah na sociálních sítích okolo 1 450 000 unikátních přístupů. Celkovou mediální hodnotu komunikace organizátoři odhadují na částku 6,5 milionu korun.

V rámci mistrovství se kromě samotného hraní plánuje představení partnerů zaměřených na herní průmysl na stáncích, při prezentacích na pódiu a při doprovodných aktivitách.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.