Přeskočit na obsah

Město podpoří mezinárodní genetickou konferenci více než milionem korun

11. května 2022

Brno v letošním roce zaštiťuje oslavy 200. výročí narození Gregora Johanna Mendela. Při té příležitosti rada doporučila zastupitelům schválit poskytnutí neinvestiční dotace ve výši 1,1 milionu korun na významnou mezinárodní konferenci Mendel Genetics Conference.

Společně, o. p. s., požádala město Brno o finanční podporu pro významnou mezinárodní Mendel Genetics Conference ve výši 1,1 milionu korun. Celkový rozpočet konference je 7 144 000 korun. 

„Jde o akci, která se dlouhodobě plánuje a s její podporou jsme v rozpočtu na rok 2022 počítali. Navíc se jedná o další plnění memoranda, které bylo 6. ledna 2020 uzavřeno mezi městem Brnem, Jihomoravským krajem a Opatstvím Staré Brno Řádu sv. Augustina. V něm se tyto subjekty zavázaly společně usilovat o propagaci odkazu Gregora Johanna Mendela,“ připomněl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný

Setkání předních odborníků se v Brně uskuteční od 20. do 23. července. Spolupořádají ho Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Moravské zemské muzeum a Opatství Staré Brno Řádu sv. Augustina. Nepůjde jen o hold Mendelově osobnosti, ale i o důležitou vědeckou událost, jíž se zúčastní řada excelentních vědců, včetně tří držitelů Nobelovy ceny. Na konferenci se bude diskutovat o aktuálních tématech z oblasti genetiky člověka se zaměřením na vzácná dědičná onemocnění i predispozice k nádorům, dále o genetice živočichů a rostlin včetně problematiky GMO nebo o genetice bakterií a virů. 

Více o konferenci najdete na www.mendel22.cz/conference, program letošních oslav pak na mendel.brno.cz.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.