Přeskočit na obsah

Město podpoří mezinárodní genetickou konferenci více než milionem korun

11. května 2022
Brno v letošním roce zaštiťuje oslavy 200. výročí narození Gregora Johanna Mendela. Při té příležitosti rada doporučila zastupitelům schválit poskytnutí neinvestiční dotace ve výši 1,1 milionu korun na významnou mezinárodní konferenci Mendel Genetics Conference.

Společně, o. p. s., požádala město Brno o finanční podporu pro významnou mezinárodní Mendel Genetics Conference ve výši 1,1 milionu korun. Celkový rozpočet konference je 7 144 000 korun. 

„Jde o akci, která se dlouhodobě plánuje a s její podporou jsme v rozpočtu na rok 2022 počítali. Navíc se jedná o další plnění memoranda, které bylo 6. ledna 2020 uzavřeno mezi městem Brnem, Jihomoravským krajem a Opatstvím Staré Brno Řádu sv. Augustina. V něm se tyto subjekty zavázaly společně usilovat o propagaci odkazu Gregora Johanna Mendela,“ připomněl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný

Setkání předních odborníků se v Brně uskuteční od 20. do 23. července. Spolupořádají ho Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Moravské zemské muzeum a Opatství Staré Brno Řádu sv. Augustina. Nepůjde jen o hold Mendelově osobnosti, ale i o důležitou vědeckou událost, jíž se zúčastní řada excelentních vědců, včetně tří držitelů Nobelovy ceny. Na konferenci se bude diskutovat o aktuálních tématech z oblasti genetiky člověka se zaměřením na vzácná dědičná onemocnění i predispozice k nádorům, dále o genetice živočichů a rostlin včetně problematiky GMO nebo o genetice bakterií a virů. 

Více o konferenci najdete na www.mendel22.cz/conference, program letošních oslav pak na mendel.brno.cz.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.