Přeskočit na obsah

Město podpoří letošní ročník EuroCupu

14. dubna 2021

V lednu se v Brně odehrál prestižní basketbalový turnaj EuroCup 2021. Klub SK Královo Pole, který akci organizoval, v březnu požádal o dotaci. Rada města Brna se mu rozhodla vyhovět a podpoří pořadatelství letošního EuroCupu částkou 500 000 Kč.

EuroCup je druhou nejvýznamnější soutěží basketbalistek v Evropě hned po Eurolize. Původně se měl hrát od podzimu 2020 systémem klasických skupin, vzhledem k situaci byla soutěž ale evropskou basketbalovou federací přesunuta na leden a odehrána formou turnajové bubliny. Celý průběh byl přímými přenosy vysílán v rámci tuzemských televizních stanic i na internetu. Reportáže z utkání byly odvysílány v hlavní zpravodajské relaci ČT1 – Branky, body, vteřiny a informovala o nich česká i zahraniční média.

„EuroCup patří k nejprestižnějším basketbalovým akcím, jež se v Evropě konají. Velmi mě proto těší, že se letošní ročník odehrál právě u nás v Brně. Naše město se na podporu sportu dlouhodobě zaměřuje a tato akce je toho dalším důkazem,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Mezi základní povinnosti organizátora patří při takovém turnaji například pronájem a dezinfekce hal, úprava zázemí i palubovky, pořadatelská a bezpečnostní služba, lékařské zabezpečení včetně testů na covid a podobně. Soutěž probíhala v souladu se všemi závaznými hygienicko-protiepidemickými nařízeními.

„Brněnské basketbalistky skončily na krásném třetím místě, z čehož mám velikou radost. Za nejdůležitější ale považuji fakt, že se turnaj mohl uskutečnit. Aktivní i pasivní sport je v této složité době jednou z možností, jak relaxovat. A je vidět, že brněnští příznivci fandili u televizorů svému klubu dobře,“ dodal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

„Jako organizátoři jsme si od všech týmů i zástupců FIBA-Europe vyslechli velkou pochvalu za bezproblémový průběh celé eurocupové skupiny pořádané v hale Vodova. Město Brno i Jihomoravský kraj, které konání turnaje také podpořily, můžou být právem hrdé, že v této prazvláštní době proběhla v našem regionu takto sportovně i mediálně významná akce,“ řekl generální manažer klubu Richard Foltýn.

Celkové náklady na projekt činily 2 231 000 Kč.

iskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.