Přeskočit na obsah

Město podpoří koncert pro ovdovělé rodiny s dětmi

29. září 2021

Hvězdy pro VRBU. Tak se jmenuje projekt, který dnes radní podpořili částkou 16 tisíc korun. Peníze budou použity na realizaci stejnojmenného benefičního koncertu na podporu ovdovělých rodin s dětmi.

„Nadační fond VRBA je organizace, která poskytuje pomoc a poradenství ovdovělým rodinám s dětmi. V Česku se tato situace týká téměř padesáti tisíc lidí. Cílem aktivit nadačního fondu je poskytovat všem ovdovělým stejné a rovné příležitosti k návratu do běžného života, předcházet sociálnímu a ekonomickému vyloučení, předcházet patologickým jevům v rodinách, přispět ke skloubení pracovního a rodičovského života v ovdovělých rodinách, a zejména usnadnit orientaci v administrativních úkonech spojených s úmrtím partnera či partnerky,“ vysvětlil brněnský náměstek Petr Hladík.

Benefiční koncert Hvězdy pro VRBU pořádá nadační fond s herci a zpěváky z Městského divadla v Brně ve spolupráci s redaktorkou České televize Leou Surovcovou. Tento projekt má skloubit zájem veřejnosti o téma ovdovělých rodin s dětmi a současně podporu praktické a psychologické pomoci této cílové skupině. Koncert se uskuteční v sobotu 30. 10. 2021 v Červeném kostele v Brně. Výtěžek z této charitativní akce bude poukázán na provozní náklady nadačního fondu.

Rada města Brna dnes schválila finanční podporu benefičního koncertu ve výši 16 tisíc korun, což činí 35 % nákladů na pořádání akce.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.